Porady

Urządzamy domową kuchnię! Jaki kamień na blaty kuchenne na wymiar wybrać?

Urządzamy domową kuchnię! Jaki kamień na blaty kuchenne na wymiar wybrać?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Ostateczny kształt i wystrój nadają jej meble, które wraz z blatami tworzą spójną i estetyczną przestrzeń do przygotowywania posiłków, przechowywania i korzystania z zasobów kuchni. Jako że blaty kuchenne są jednymi z najintensywniej wykorzystywanych elementów w kuchni, ich wyborowi warto poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Rozwiązaniem, które szczególnie warto wziąć pod uwagę są blaty kuchenne z kamienia. Dlaczego to właśnie one mają szansę okazać się strzałem w dziesiątkę?

Blaty kamienne w kuchni. Dlaczego warto?

Kamień to naturalny materiał, który kojarzy się z trwałością, stałością i niezmiennością. Jest to sprawdzony materiał, który właściwie użytkowany i pielęgnowany, jest w stanie posłużyć nam przez wiele lat. Nic więc dziwnego, że na kamienne blaty kuchenne na wymiar najczęściej decydują się osoby wykończające swoją wymarzoną kuchnię – zainstalowanie na meblach wykonanych przez stolarza kamiennych blatów jest zwieńczeniem procesu i swoistą wisienką na torcie.

Kamienne blaty kuchenne na wymiar można dopasować do estetyki oraz stylu każdej współczesnej kuchni. Do naszej dyspozycji są bowiem kamienie o zróżnicowanych walorach wizualnych, przez co za ich pomocą możemy uzyskać dowolne efekty estetyczne. Wśród nich znajdują się zarówno kamienie, które będą idealnym dodatkiem do klasycznie urządzonych kuchni, jak i te, które świetnie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w bardziej nowoczesnej stylistyce.

Urządzamy domową kuchnię! Jaki kamień na blaty kuchenne na wymiar wybrać?

Jaki kamień naturalny wybrać na blaty kuchenne na wymiar?

Blaty kamienne mają zdecydowanie niejedno imię. Mogą być wykonane z różnych materiałów, które będą posiadały zróżnicowane właściwości użytkowe, a także różniły się między sobą pod względem wizualnym. Jednym z najpopularniejszych kamieni, bardzo często wykorzystywanych pod blaty kuchenne, jest granit. To piękny, klasyczny, a przy tym bardzo wytrzymały kamień naturalny, który jest także mało wymagający w pielęgnacji. Blaty kuchenne na wymiar z granitu to doskonały wybór do kuchni, w których dużo się dzieje – jest to bowiem materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury, a także działanie wody i wilgoci.

Świetną alternatywą dla granitu jest również kwarcyt naturalny – luksusowy i piękny kamień naturalny, po który z roku na rok sięga coraz więcej osób. Kwarcyt naturalny jest równie twardym kamieniem co granit, przez co na wykonanych na jego bazie blatach można bezpiecznie przechowywać ciężkie sprzęty kuchenne, rozbijać mięso, a także kroić produkty spożywcze, bez obaw, że uszkodzimy ich powierzchnię. Kwarcyt naturalny jest przy tym kamieniem odpornym na działanie wysokich temperatur, kwasów i wody, przez co idealnie odnajdzie się w każdej domowej kuchni.

Klienci chętnie wybierają także konglomerat kwarcowy – nowoczesny, aczkolwiek bazujący na naturalnym piasku kwarcowym materiał, który stanowi bardziej ekonomiczną alternatywę dla kwarcytu naturalnego. Do jego atutów należy przede wszystkim niska waga, łatwa pielęgnacja, a także szeroki wybór wzorów, kolorów i wykończeń blatów. Decydując się na blaty z konglomeratu, warto jednak mieć świadomość, że nie są one w 100% odporne na działanie wysokich temperatur.

Similar Posts