Porady

Jak dobrać kabinę prysznicową?

Jak dobrać kabinę prysznicową?

Jak dobrać kabinę prysznicową? Co ma wpływ na wielkość kabiny? W jakich kształtach dostępne są kabiny prysznicowe na rynku? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

  1. Jak dobrać kabinę prysznicową?
  2. Kabina prysznicowa do małej łazienki
  3. Kształty kabiny prysznicowej

Jeśli szukasz odpowiedniej kabiny prysznicowej, koniecznie zapoznaj się z aktualną ofertą, dostępną na rynku. Sprawdź również czynniki, które mają duży wpływ na wybór odpowiedniej wielkości i kształtu. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy zatem do lektury!

Jak dobrać kabinę prysznicową?

Interesują Cię kabiny prysznicowe pięciokątne, ale nie wiesz, czy będą odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej łazienki? Jest parę czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, dobierając kabinę do pomieszczenia. W większości przypadkach w dużej łazience możemy pozwolić sobie praktycznie na każde rozwiązanie. Sprawa komplikuje się w małych pomieszczeniach.

Pierwszym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest zatem powierzchnia łazienki oraz ilość miejsca, w którym ostatecznie miałaby stanąć kabina. Metraż łazienki determinuje wielkość prysznica. Najczęściej zainteresowani wybierają rozwiązania o wymiarze 90×90. Na rynku możesz oczywiście znaleźć mniejsze lub większe kabiny. Specjaliści polecają, by wybierać taki model, który ostatecznie będzie przylegać do dwóch ścian. W takiej sytuacji kabina stanie w rogu, który z reguły ciężko zaaranżować. W większych łazienkach natomiast mamy większą dowolność – kabina może zająć nawet całą ścianę.

Kabina prysznicowa do małej łazienki

W przypadku małych łazienek warto wziąć pod uwagę także przedmioty, które będą znajdowały się w pobliżu kabiny. Ich umiejscowienie może determinować sposób otwierania drzwi kabiny. Aktualnie na rynku znajdziesz kabiny z drzwiami wahadłowymi, otwieranymi na zewnątrz lub przesuwnymi. Te ostatnie cieszą się największą popularnością w pomieszczeniach, w których mamy stosunkowo niewiele miejsca.

Kształty kabiny prysznicowej

Aktualnie na rynku można znaleźć kilka wariantów kabin. Do najpopularniejszych zalicza się kabiny prysznicowe półokrągłe, które doskonale sprawdzają się w małych łazienkach. Z nowoczesnych natomiast często wybiera się kabiny prysznicowe walk-in. To otwarte rozwiązania i minimalistyczne pozbawione brodzika.

Jeśli ze względów technicznych kabina prysznicowa walk in nie może zostać wykorzystana w Twojej łazience, sprawdź kwadratowe i prostokątne kabiny prysznicowe, które równie doskonale wpasują się w każdy styl. Kwadratowe modele to klasyczne rozwiązania, zapewniające między innymi wygodę. Na rynku dostępne są opcje przyścienne, wnękowe, narożne czy wolnostojące. Z prostokątnych natomiast wyróżnia się modele przyścienne, narożne czy wolnostojące natryskowe. Kabiny prostokątne są świetną opcją dla osób niepełnosprawnych. Ze względu na to, iż mamy w nich więcej miejsca, bez problemu zmieścimy – na przykład – specjalne siedzisko.

Oprócz wspomnianych wyżej kabin, na rynku znajdziesz także okrągłe, owalne i asymetryczne kabiny. Jeżeli zastanawiasz się, jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza, to powyższe porady na pewno ułatwią ci zakup kabin prysznicowych bez względu na to, czy chcesz wybrać modele z drzwiami przesuwnymi ze szkła hartowanego, czy też inne rozwiązania. Drzwi kabiny prysznicowej nie są niezbędne, ale na pewno zmniejszą ilość wody, która będzie chlapała na podłogę. Warto więc przemyśleć, czy wybierze się tylko ścianki kabiny prysznicowej, czy jednak kompletne rozwiązanie typu kabina prysznicowa wolnostojąca, która uchroni ściany łazienki przed wodą. Kabina narożna może natomiast stać się ciekawą ozdobą ze względu na nietypowy kształt.

Similar Posts