Porady

Gdzie opłaca się kupować sprzęt RTV i AGD?

Gdzie opłaca się kupować sprzęt RTV i AGD?

Sprawdź miejsca, w których zapłacisz mniej za produkty wysokiej jakości.

Urządzasz dom lub mieszkanie i musisz wyposażyć się w niezbędne sprzęty? Szykują się duże zakupy, które nieprzemyślane mogą Cię narazić na poważne straty. Podpowiadamy gdzie kupować, by wydać jak najmniej wybierając produkty dobrej jakości.

Sklepy internetowe

Jednym z najpopularniejszych sposobów na oszczędności w kwestii zakupów są sklepy prowadzące działalność online. Są wśród nich takie, które posiadają stacjonarne placówki. Można się do nich udać osobiście i obejrzeć asortyment. Pamiętaj, że ceny na stronie internetowej różnią się od tych na półkach w tym samym sklepie. Jeżeli powiesz sprzedawcy, że masz tą świadomość, istnieje prawdopodobieństwo, że sprzeda Ci artykuł po cenie sklepu internetowego, jednak nie jest to regułą.

Bardzo często polecanym serwisem do zakupów AGD i RTV jest Allegro. To wynik atrakcyjnych cen, a także bogatego wyboru różnorakiego asortymentu. Znajdziesz tu wszystko, od drobnych kart pamięci, kabelków, po lodówki i pralki. Co ważne, nabywanie sprzętu tą drogą jest zabezpieczone programem ochrony kupujących i oczywiście w przypadku nowych produktów, powinieneś otrzymać standardową gwarancję producenta. Dodatkowym udogodnieniem ze strony Allegro, jest możliwość dokonywania zakupów ratalnych. Allegro daje pełne bezpieczeństwo, zapewniając, że otrzymasz od sprzedawcy zamówiony towar lub zostaną Ci zwrócone pieniądze.

Zakupy za granicą

Porównując ceny możesz łatwo sprawdzić, że w niektórych krajach ten sam towar kosztuje znacznie mniej, niż w najbliższym sklepie. We Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, czy Wielkiej Brytanii, elektronika jest tańsza prawdopodobnie z uwagi na większą konkurencję. Niestety ściąganie takich produktów zza granicy może wymagać dobrej znajomości języka obcego, by jasnym były wszystkie warunki transakcji. Sporym problemem bywają również koszty dostawy i czas jej trwania. Na dłuższej trasie zwiększa się także ryzyko ewentualnych uszkodzeń sprzętu i problemów z tym związanych.

Najbezpieczniej i najszybciej kupować na Allegro. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do swojego nowego domu, czy mieszkania.

Similar Posts