Porady

Stelaże do lóżek- na co zwrócić uwagę?

Stelaże do lóżek- na co zwrócić uwagę?

Na wygodny i komfortowy sen ma wpływ wiele czynników. Najczęściej mówi się o odpowiednim doborze materaca, jednak równie istotny jest jeszcze jeden element łóżka. Jest to stelaż, który współgrając z materacem, pozwoli wygodnie się wyspać i zyskać energii na następny wyczerpujący dzień. Jego wybór jest więc kluczowy i powinien być odpowiednio przemyślany. Do wyboru jest wiele modeli i rodzajów, ale już teraz możemy wspomnieć, że uwagę przykuwa stelaż futura, który dostępny jest w sklepie Sembella.pl. Jak więc wybrać stelaż, aby zapewnić sobie nieprzerwany i komfortowy sen?

Stelaż do łóżka – dlaczego jest ważny?

Stelaże do materacy dostępne są w wielu modelach i rozmiarach. Najczęściej dobiera się je pod względem łóżka i właśnie materaca, tak aby ze sobą współgrały. Odgrywają one bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiednio dobrane gwarantują prawidłową cyrkulację powietrza, a także chronią przed gromadzeniem się wilgoci. Ponadto odpowiedni poziom wentylacji wpłynie również korzystnie na żywotność stelaża i materaca, dzięki czemu zachowają one znacznie dłużej swoje walory użytkowe oraz właściwości.

(Stelaż futura – https://sembella.pl/produkt/futura-nv/)

Jaki stelaż wybrać ?

Najważniejszą funkcją stelaża jest zapewnienie stabilizacji dla materaca. Dlatego też powinien on być wykonany z najwyższej jakości materiałów, które charakteryzuje wytrzymałość oraz odporność. Obecnie na rynku można znaleźć stelaże drewniane z brzozy, sosny i buku, które wyróżniają się ergonomią oraz elastycznością i klasycznym wyglądem. Zastosowanie drewnianych listewek sprawia, że świetnie one amortyzują nacisk, jaki wywiera ludzkie ciało na materac. Tworzą się wtedy niezwykle komfortowe warunki do snu.

Wybór odpowiedniego materiału jest bardzo ważny, ponieważ najtańsze i jednocześnie najniższej jakości drewno sosnowe szybko się zużyje. Idealnym rozwiązaniem będzie stelaż futura, który wręcz przeciwnie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz elastycznością. Gwarantuje tym samym wysokim poziom komfortu snu i sprawia, że jego użytkownik wstaje rano wypoczętym i z bardzo dobrym samopoczuciem.

Stelaż regulowany czy klasyczny? Który jest lepszy?

Chcąc wybrać idealny stelaż do materaca, należy mieć także świadomość, że dostępne są dwa rodzaje. Klasyczne i regulowane. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zwolenników. Wiele zależy od posiadanego materaca i własnych predyspozycji. Największą popularnością cieszą się klasyczne stelaże bez możliwości regulacji. Idealnie współpracują one ze wszystkimi rodzajami materacy. Czy będą one piankowe, czy też sprężynowe, stelaż futura klasyczny będzie bardzo komfortowym wyborem.

Obecnie na rynku producenci oferują nowoczesne rozwiązania. Stelaże regulowane ręcznie lub elektrycznie dają możliwość ustawienia według własnych wymagań podnóżka i zagłówka. Dzięki temu stają się one najlepszym rozwiązaniem dla osób starszych i chorych, które większość czasu muszą spędzać w łóżku. Regulacja zagłówka i podnóżka umożliwia ustawienie ich optymalnej pozycji, która będzie dostosowana do aktualnej sytuacji. Wpływa to na komfort snu i wygodę podczas codziennego odpoczynku. Wybierając stelaż regulowany, należy sprawdzić, czy jest on dedykowany do materaca, jaki się posiada. Najczęściej współgrają one z materacami piankowymi i lateksowymi.

 

Zakup stelaża do łóżka jest tak samo ważny, jak wybór odpowiedniej powierzchni spania. Jest on podstawą do prawidłowej pracy materaca, dzięki której można cieszyć się komfortem i wygodą snu przez bardzo długi czas. Dlatego też warto zainwestować w stelaż futura, który jest najwyższej jakości.

Similar Posts