Porady

Dlaczego żaluzje drewniane to dobry pomysł?

Dlaczego żaluzje drewniane to dobry pomysł?

Każdy z nas chyba dobrze pamięta, jak wyglądają żaluzje metalowe, ale to nie jedyna z dostępnych opcji. W sprzedaży są także żaluzje drewniane, które wbrew pozorom cieszą się sporą popularnością. Jeśli pragniemy w szybki sposób odmienić dotychczasowy wygląd swojego wnętrza i zmienić aranżację okienną, to jak najbardziej warto zainteresować się żaluzjami drewnianymi. Drewno jest surowcem naturalnym, które wyróżnia się trwałością, uniwersalnością, prostotą i unikalnością. Za pomocą drewnianych żaluzji można nadać wnętrzom charakteru i przytulności.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż żaluzji drewnianych?

Zwykłe żaluzje metalowe już dawno wyszły z mody i nawet z użycia. Na rynku dostępnych jest znacznie więcej o wiele lepszych rozwiązań. Jeśli jednak podobają nam się żaluzje, to warto wybrać te drewniane. Drewno jest odporne na zmiany temperatury i charakteryzuje się długą żywotnością. Jest idealną opcją w przypadku pokoju dziecięcego czy alergika. Żaluzje mogą być wykonane zarówno z rodzimych gatunków drewna, jak i tych egzotycznych, które mają jeszcze wyższe walory estetyczne i większą wytrzymałość. Ciekawą opcją są żaluzje wykonane ze sprasowanych pędów bambusa, co będzie idealną opcją w łazience i kuchni, gdyż są one odporne na działanie wilgoci. Drewniane żaluzje pięknie prezentują się na oknach. Są one estetyczne i funkcjonalne. Na ich korzyść przemawia to, że możemy wpuszczać do wnętrza taką ilość światła, jakiej w danej chwili potrzebujemy. Sterować nimi można za pomocą sznurka, łańcuszka czy nawet pilota. Żaluzje te mogą być podłączone do sieci elektrycznej lub zasilane akumulatorowo, co jest innowacyjnym i bardzo wygodnym rozwiązaniem. Można sterować nimi nawet przy pomocy swoich mobilnych urządzeń.

Żaluzje drewniane dostępne są w wielu wariantach. Można wybrać kolor, szerokość lamel czy zdecydować o wyglądzie drabinek. Mamy do dyspozycji nie tylko brązowe czy beżowe lamele, ale też takie w odcieniach szarości, bieli czy czerni. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że każdy bezproblemowo dopasuje je do wystroju wnętrza. Nawet sznurek i taśmy mogą być różnych kolorów i rozmiarów. Nadają się zarówno do mniejszych, jak i dużych pomieszczeń. Tego typu żaluzje można zamontować na listwie przyszybowej lub do ściany czy sufitu.

Similar Posts