Budowa

Spa w domu – czy to wykonalne?

Spa w domu - czy to wykonalne?

Każdy, kto choć raz korzystał z sauny wie doskonale jak zabieg taki odpręża i pozytywnie wpływa na zdrowie. A gdyby mieć odrobinę spa we własnym domu?

Nie dziwi więc fakt, że sporo osób zastanawia się czy mogliby posiadać saunę we własnym domu. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Fińskie, parowe czy ruskie banie?

Dla wszystkich miłośników wygrzewania się w cieple mamy dobrą wiadomość – posiadanie sauny w domu jest możliwe. Z powodzeniem możemy postawić ją również na zewnątrz budynku. Obecnie mamy do wyboru sauny fińskie, parowe, oraz tzw. ruskie banie. Saunę w domu możemy stworzyć na własną rękę, kupując piec oraz odpowiednie deski lub też zlecić jej budowę doświadczonym specjalistom, którzy sprzedają gotowe, niewielkie kabiny wraz z fabrycznie zamontowanym ogrzewaniem i instalują je w domach swoich klientów. Koszt wykonania takiej sauny wynosi około 4-5 tysięcy złotych, nie jest to więc wydatek ponad miarę dla wielu z nas.

Prysznic też może być sauną!

Jeśli marzy Ci się sauna w domu, a nie możesz pozwolić sobie na zbyt duże wydatki związane z jej budową – nie martw się. Jej namiastką może stać się prysznic w łazience. Wszystko czego potrzebujesz to specjalna kabina, generator pary oraz regulator temperatury. To ekonomiczne rozwiązanie, które warto rozważyć.

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenia

Niezależnie od tego, jaki rodzaj sauny wybierzesz musisz pamiętać, że wewnątrz tego pomieszczenia panują naprawdę wysokie temperatury, które przenikają przez ściany. Muszą więc być one odpowiednio zaizolowane by nie dochodziło do ich uszkodzenia lub nawet pożaru. Dobrze sprawdza się izolacja z waty węglowej, która jest odporna na działanie wysokich temperatur i ognia. Nie tylko zapewni Ci ona bezpieczeństwo, ale również pozwoli zmniejszyć koszty związane z użytkowaniem sauny.

Podsumowując, jeśli marzysz o saunie we własnym domu, nic nie stoi na przeszkodzie. Jest to oczywiście pewien wydatek, niemniej korzyści jakie dają regularne pobyty w saunie są tego warte. Przekonało się o tym już wiele osób, które zdecydowały się na takie rozwiązanie.

Similar Posts