Porady

Dlaczego warto posiadać w domu profesjonalną gaśnicę?

Dlaczego warto posiadać w domu profesjonalną gaśnicę?

Pożar jest jednym z poważniejszych zagrożeń, jakie mogą spotkać każdego z nas w codziennym życiu. Nietrudno o niego nawet w domowych warunkach – wystarczy wpadka podczas gotowania w kuchni lub uszkodzony sprzęt elektroniczny, którego również przecież w naszych domach nie brakuje. Sposobem na zabezpieczenie się przed utratą całego dobytku naszego życia w pożarze może być gaśnica w domu. Dlaczego warto ją mieć i jaką wybrać?

Dostosuj do swoich potrzeb

Gaśnica w domu nie jest już czymś nienaturalnym, na taki ruch decyduje się coraz więcej osób. Wynika to z funkcjonalności i różnorodności tego typu sprzętu. Gaśnice są bowiem podzielone na kilka podstawowych grup, w zależności od materiału, do którego gaszenia są przeznaczone. Do domu polecanych jest kilka typów gaśnic przeciwpożarowych. Gaśnice z grupy A przeznaczone są do gaszenia materiałów stałych, nawet znajdujących się pod napięciem do 1000V, więc w domowym użyciu jest to opcja niezwykle przydatna. Jeśli gaśnica ma sprawdzić się w kuchni, powinieneś zdecydować się na sprzęt z grupy F, który ma za zadanie gasić tłuszcze i oleje w urządzeniach kuchennych. W garażu z kolei może przydać się gaśnica z grupy B do farb, lakierów, rozpuszczalników, czy benzyny. Za naprawdę niewielką cenę możesz wybrać gaśnicę dostosowaną do gaszenia materiałów z kilku grup, co będzie dla Twojego domu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym. Do domowego użytku polecane są gaśnice pianowe oraz wodne, w których środek gaśniczy jest biodegradowalny i nie pozostawi trudnych do usunięcia śladów. Sprzęty gaśnicze domowego użytku są też z reguły mniejsze oraz łatwiejsze w użyciu, dlatego naprawdę warto zastanowić się nad ich zakupem.

Profesjonalna gaśnica domowa to wydatek kilkudziesięciu/kilkuset złotych, który może jednak ocalić życie Twoje, innych domowników, a także cały dobytek Waszego życia. Producenci dbają o to, by był to sprzęt uniwersalny, łatwy w użyciu, mogący uchronić nas przed większością domowych zagrożeń pożarowych. Nie ryzykuj, to niewielki koszt, który może uratować Cię przed znacznie większymi stratami. Sprawdź więcej w sklepie strażackim Strefa998.pl

Similar Posts