Porady

Odpływ liniowy – perełka wśród produktów sanitarnej armatury

Odpływ liniowy to jeden z najnowocześniejszych i najefektywniejszych produktów dostępnych na rynku armatury sanitarnych. Odpływ ten zyskał popularność w ostatnich latach, zwłaszcza w nowoczesnych łazienkach, gdzie design jest równie ważny co funkcjonalność.

Czym wyróżniają się odpływy liniowe prysznicowe?

Odpływ liniowy, zanim na stałe zagościł w domowych łazienkach, bardzo długo instalowany był w hotelach, szpitalach czy obiektach sportowych, w których sprawdzał się jako wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jest alternatywą dla tradycyjnych odpływów punktowych. W przeciwieństwie do nich odpływy liniowe pozwalają na równomierne odprowadzanie wody po całej szerokości prysznica, co zapobiega tworzeniu się kałuż oraz nie wymaga instalacji brodzika czy progu prysznicowego.

Zastosowanie tego rozwiązania umożliwia montaż bardzo modnych obecnie natrysków typu walk-in. Pozwala na zamontowanie prysznica zasadniczo w dowolnym miejscu w łazience. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać powierzchnię tego pomieszczenia, nawet gdy jest naprawdę małe.

Jak działają odpływy liniowe?

Odpływ prysznicowy liniowy jest zbudowany w formie długiej, wąskiej rynny, która umieszczana jest bezpośrednio w podłodze lub w przypadku odpływu liniowego ściennego nisko w ścianie. Rynna ta jest wyposażona w specjalny sitko, które zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. Oczyszczenie sitka jest proste i wygodne, co pozwala zachować jego czystość i funkcjonalność. Rynna liniowa efektywniej odprowadza wodę od odpływu punktowego. Ma większą powierzchnię i jest montowana w niewielkim obniżeniu podłogi – wiec grawitacja wpływa korzystniej na przepustowość w tym rozwiązaniu. Cały mechanizm odpowiadający za odprowadzanie wody ukryta jest pod posadzką. Na wierzchu widać tylko estetyczną rynnę z ozdobną maskownicą.

Jaki odpływ wybrać do swojej łazienki?

Odpływ liniowy niski jest nie tylko wygodny, ale również bardzo estetyczny. Jego minimalistyczna forma pasuje do każdej nowoczesnej łazienki. Odpływ liniowy może być wykonany z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, ceramika czy szkło, co pozwala na dopasowanie go do stylu i kolorystyki łazienki.

Odpływ można też maskować płytką i wtedy staje się prawie niezauważalny. To rozwiązanie sprawdzi się nawet w małych łazienkach, gdy ważne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz jej wizualne powiększenie.

 

Podsumowując, w dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego sprzętu armatury sanitarnej może być nie lada wyzwaniem. Musimy zwrócić uwagę nie tylko na design, ale przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę użytkowania. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań są odpływy liniowe, które zyskują coraz większą popularność.

 

Similar Posts