Porady

Sprzedaż domu do remontu – jak zrobić to szybko?

Sprzedaż domu do remontu - jak zrobić to szybko?

Remont domu na sprzedaż może podnieść cenę lecz nie musi. Przed każdą inwestycją budowlaną dobrze jest przeprowadzić symulację zysków i strat. Jeśli remont generalny okaże się czasochłonny i kosztowny, to lepiej z niego zrezygnować i sprzedać mieszkanie po lekkim odświeżeniu. Duża nieruchomość może osiągnąć wysoką cenę, jeśli niskim kosztem wykona się niezbędne, kosmetyczne naprawy i modernizacje. Dlatego zamiast inwestować w kapitalny remont, warto przemyśleć i zaplanować proste etapy odświeżenia wnętrza i otoczenia domu. Dzięki szybkiemu remontowi cena domu wzrośnie i zysk ze sprzedaży będzie większy.

Szybkie odświeżenie domu zamiast kosztownego remontu generalnego

Osoby szukające nieruchomości nie zawsze oczekują idealnego stanu zabudowy. Często nabywca woli kupić dom do remontu i przeprowadzić modernizację według własnego pomysłu. Dlatego nie warto przed sprzedażą inwestować dużych kwot w remont generalny. Koszt takiej inwestycji niekoniecznie zwróci się i nie zawsze pomoże podnieść cenę. O wycenie domów decyduje wiele innych czynników, jak powierzchnia użytkowa, atrakcyjna lokalizacja, ogród i sąsiedztwo. Wnętrze każdy nabywca chce wyposażyć samodzielnie. Z tego powodu, szykując nieruchomość do sprzedaży, wystarczy wykonać kosmetyczne naprawy, bez ingerencji w konstrukcję budynku i bez zmiany instalacji.

Proste prace remontowe i porządkowe pomogą podnieść cenę nieruchomości

Na rynku nieruchomości domy do remontu cieszą się dużym zainteresowaniem. Można na nich szybko zarobić. Jak to zrobić? Przede wszystkim uprzątnąć wnętrze i otoczenie. Taka czynność nie zawsze wymaga zatrudnienia ekipy budowlanej czy remontowej. Samemu można wykonać proste prace porządkowe. Wyrzucenie starych, zaniedbanych mebli, skoszenie trawy, przycięcie zarośniętych krzewów, pomoże pokazać przyszłym nabywcom zalety domu. Klient kupuje wizję swojego przyszłego mieszkania. jeśli zobaczy potencjał domu, wówczas zapłaci za niego nawet wyższą cenę. Proste prace remontowe i porządkowe to podstawa flippingu, czyli szybkiej sprzedaży nieruchomości. Idealne do takich transakcji są domy lekko zaniedbane, niewymagające pilnych i kosztownych remontów. Jeśli wymieni się stare, niemodne tapety i oczyści podłogi, wówczas można liczyć na bardzo dobre efekty w krótkim czasie.

Duży remont wymaga sprawdzonej ekipy budowlanej

Chcąc zarobić na sprzedaży domu, trzeba spieszyć się z finalizacją transakcji. Im dłużej dom widnieje w serwisach ogłoszeniowych, tym mniejsze wzbudza zainteresowanie. Dlatego jeśli planowany jest remont generalny lub prace wymagające fachowej ekipy, trzeba mieć sprawdzonych budowlańców. Rzetelny wykonawca przeprowadzi remont zgodnie z planem i w wyznaczonym terminie. Jeśli brakuje ekipy, której można zaufać, lepiej zrezygnować z kosztownego remontu i ograniczyć się do niezbędnych prac o kosmetycznym charakterze. Dobra ekipa budowlana jest kosztowna, więc przed inwestycją w remont generalny, należy zadać sobie pytanie, czy taki krok się opłaci. Jeżeli koszt materiałów i robocizny przewyższy planowane wpływy ze sprzedaży domu, to nie ma ekonomicznych przesłanek do jego wykonania.

Chcąc szybko i korzystnie sprzedać dom zwróć się z prośba o pomoc do profesjonalnego biura nieruchomości COSMOPOLITAN. Doświadczenie pośrednicy z pewnością pomogą Ci w szybkiej sprzedaży nieruchomości za atrakcyjną cenę.

 

Similar Posts