Meble

Szafa z drzwiami przesuwnymi – rodzaje i typy

Szafa z drzwiami przesuwnymi - rodzaje i typy

Stoisz przed wyzwaniem urządzenia mieszkania? Szafa z drzwiami przesuwnymi z pewnością będzie jednym z Twoich wyborów. Dowiedz się, jakie są typy i rodzaje szaf przesuwnych, by wybrać rodzaj idealnie dopasowany do swoich wymagań i potrzeb!

Szafa pełna i szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi

Jeśli posiadasz w sypialni lub korytarzu wnękę, aż prosi się, by zamontować tam gustowną szafę. Z kolei pełną szafę możesz postawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, we wnęce także. To dwa najpopularniejsze typy i rodzaje szaf przesuwnych. Czym się różnią? Szafa pełna składa się ze wszystkich elementów konstrukcyjnych: ścian bocznych, ścianki tylnej, podłogi i sufitu. Ten rodzaj szafy może zmieniać swoje położenie.

Z kolei szafa wnękowa nie musi mieć wszystkich tych elementów, ponieważ zazwyczaj jest montowana na przestrzeni całej wnęki, wykorzystując naturalna architekturę wnętrza. Zamontowanie dodatkowych ścian, podłogi lub sufitu szafy jest konieczne, kiedy naturalne ściany są zbyt krzywe.

Szafa wnękowa ze ścianą boczną i drzwiami przesuwnymi

Rodzaj szafy określany jako szafa wnękowa ze ścianą boczną stosowany jest w pomieszczeniach, gdzie nie ma symetrycznej wnęki z dwoma ścianami. Szafa ze ścianą boczną z jednej strony i z tyłu opiera się na ścianie naturalnej, a z drugiej na zbudowanej ściance szafy. Jeśli chcesz zobaczyć przykłady tego rodzaju szaf, zajrzyj na stronę https://www.komandor.pl/meble/szafy-przesuwne.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także łączenie ściany wnękowej z pawlaczem. W tym przypadku pawlacz zbudowany jest z osobnego modułu, a razem z szafą z drzwiami przesuwnymi tworzy zgrany duet. Szafa wnękowa z pawlaczem montowana jest w wysokich pomieszczeniach, najczęściej w przedpokoju.

Szafa narożna wewnętrzna z drzwiami przesuwnymi

Idealny typ szafy do mniejszych pomieszczeń. Szafa narożna pozwoli Ci zagospodarować przestrzeń, którą ciężko jest wykorzystać w aranżacji wnętrza. Szafy narożne z drzwiami przesuwnymi zajmują mniej miejsca, a do tego mogą być bardzo pojemne.

Wewnętrzna szafa narożna ma kształt litery L, a jej wielkość można dopasować do wnętrza. Szafy narożne bardzo często łączą zastosowanie drzwi przesuwnych z drzwiami składanymi, zależnie od konstrukcji. Szafę narożną można aranżować na wiele sposobów. Może być symetryczna i opierać się na 2 prostopadłych ścianach. Może również zajmować całą ścianę i niewielki fragment drugiej.

Szafa narożna zewnętrzna z drzwiami przesuwnymi

Ostatni typ szafy przesuwnej, tak zwana szafa zewnętrzna z drzwiami przesuwnymi, wymaga przestrzeni. Ścianki szafy tworzą kształt lustrzanego odbicia litery L. Tego rodzaju szafa przypomina nieco garderobę, tworząc wewnątrz osobne pomieszczenie. Umożliwia interesującą i praktyczną aranżację większego pokoju. Stanowi funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie.

Zobacz szafy Komandor.pl, by ułatwić sobie wybór. Na stronie znajdziesz ciekawe wizualizacje, które pomogą Ci ocenić, jaka szafa lepiej sprawdzi się w urządzanym przez Ciebie wnętrzu. Pamiętaj, by kierować się nie tylko estetyką szafy, ale również jej funkcjonalnością. Szafy na wymiar mogą w pełni dostosować się do Twoich wymagań.

Similar Posts