Porady

Siatka zgrzewana, gdzie można ją zastosować?

Siatka zgrzewana, gdzie można ją zastosować?

Siatka zgrzewana, nazywana również siatką hodowlaną ma bardzo różnorodne zastosowanie. Można ją wykorzystać zarówno w zakresie hodowli zwierząt, jak i ochrony upraw, czy też budowy różnego rodzaju ogrodowych ozdób ogrodowych. Dzięki swojej wszechstronności, staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. W poniższym artykule chcielibyśmy przybliżyć Państwu atrybuty siatki hodowlanej stosowanej w rolnictwie i przestrzeni przydomowej i zaprezentować właściwości, które czynią ten produkt konkurencyjnym wobec tradycyjnej siatki plecionej.

Najważniejsze zalety siatki zgrzewanej

Siatka zgrzewana bardzo skutecznie chroni zwierzęta znajdujące się w obrębie zagrody przed drapieżnikami, na przykład lisami czy kunami. Dodatkowym jej atutem jest fakt, że jeśli uszkodzeniu ulegnie jeden drut, to nie spowoduje on wyłomu na całej siatce. Konstrukcja siatki hodowlanej została przygotowana w taki sposób, by w miejscu kontaktu ze stalową powierzchnią bocznych i wierzchnich ścian woliery nie powodowała skaleczeń zwierząt przebywających w jej wnętrzu. Płachty siatki zgrzewanej można łączyć ze sobą w większe powierzchnie w bardzo łatwy sposób, wykorzystując do tego na przykład kleszcze oraz spinki ze stali galwanizowanej, bez konieczności ich spawania. Siatka hodowlana wykonana jest ze stalowego materiału, który jest bardzo podatny na obróbkę, można go również malować tradycyjne i lakierować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Idealne rozwiązanie dla Ciebie

Proces produkcji siatki zgrzewanej pozwala na dopasowanie jej do najróżniejszych potrzeb klienta. Powstaje ona w procesie zgrzewania prętów podłużnych i poprzecznych, dzięki czemu, jest wyjątkowo wytrzymała na odkształcenia mechaniczne.  Może być również produkowana w różnych rozmiarach oczek. Dodatkowo siatka hodowlana dostępna jest w dwóch wersjach: w wersji stalowej oraz ocynkowanej ogniowo.

Siatka zgrzewana multum zastosowań

Siatka zgrzewana jest doceniana w rozmaitych obszarach, również poza hodowlą zwierząt. Przede wszystkim ze względu na precyzję wykonania i estetyczny wygląd. Coraz częściej jest użytkowana przez miłośników ogrodnictwa. Znakomicie sprawdza się do wygradzania kwietników, grządek z warzywami, czy przy budowie osłony pni młodych drzew przed niszczycielskim działaniem zwierząt. Można ją również użyć do zacienienia elewacji budynków, montując siatkę do ściany budynku i wykorzystując jako podporę dla roślin pnących. Również, tak modne ostatnimi czasy kosze gabionowe wykonywane są z siatki zgrzewanej. Mogą one pełnić funkcję ogrodzenia, kwietnika czy osłony doniczki.

Możliwości użycia siatki zgrzewanej jest naprawdę bardzo wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ten bardzo prosty, ale jakże solidny i wytrzymały produkt to świetne rozwiązanie nie tylko w zakresie hodowli zwierząt. Przyda się również w budownictwie, przemyśle, ale też jako element dekoracyjny w przestrzeni przydomowej.

Similar Posts