Porady

Odświeżamy mieszkanie! Jak wybrać najlepszą farbę dekoracyjną do ścian?

Odświeżamy mieszkanie! Jak wybrać najlepszą farbę dekoracyjną do ścian?

Wiosna i początek lata to najlepszy czas, aby zabrać się za porządki w domu. W tym okresie sporo osób decyduje się także na odświeżenie swojego mieszkania poprzez odmalowanie ścian i sufitów. Jest to znakomity sposób, aby nadać dobrze znanemu wnętrzu zupełnie nowego charakteru bez ponoszenia wysokich kosztów oraz nadmiernego wysiłku. Malowanie możemy bowiem wykonać samodzielnie i uzyskać doskonałe efekty na długie lata. Warunkiem jest jednak wybór odpowiedniej farby.

Co warto wiedzieć o farbach do malowania mieszkań?

Farby dekoracyjne to wnętrz występują w szerokiej palecie kolorystycznej oraz różnych rodzajach. Mogą posiadać wykończenie matowe, półmatowe lub satynowe oraz bardzo zróżnicowane właściwości. Najlepszym, dostępnym w sprzedaży produktom nie jest straszne promieniowanie UV, zabrudzenia ani mali artyści lubujący się w malowaniu po ścianach. Doskonałej jakości produkty posiada w swojej ofercie fińska marka Tikkurila. Farby występują w bardzo rozbudowanej palecie kolorystycznej, co pozwala na ich idealne dopasowane do gustu każdej osoby oraz osiągnięcie rewelacyjnych efektów wizualnych. Farby Tikkurila są uosobieniem wszystkiego, co istotne w farbach do malowania wnętrz.

Marka Tikkurila stworzyła własny, innowacyjny sposób barwienia, który pozwala na uzyskanie koloru w pełni dostosowanego do potrzeb każdego klienta. Farby dekoracyjne przeznaczone do malowania domowych wnętrz z linii Optiva to wysokiej jakości produkty lateksowe, które powstały w pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Co istotne, farby te są w pełni bezpieczne dla alergików oraz małych dzieci, przez co idealnie nadają się do odświeżenia dziecięcego pokoju i sypialni. Technologia enkapsulacji zapewnia im ponadto wysoką odporność na zabrudzenia, kurz oraz plamy. Są przy tym odporne na zmywanie i czyszczenie, co pozwala na ich bezpieczne użycie w pomieszczeniach szczególnie narażonych na zabrudzenia – np. w salonie, kuchni oraz przedpokoju.

Nie tylko sam kolor! Oryginalne właściwości farb do wnętrz Tikkurila

Farby dekoracyjne fińskiej marki Tikkurila to nie tylko produkty, za pomocą których w szybki i prosty sposób nadamy naszym ścianom zupełnie nowego, niepowtarzalnego wyglądu. Produkty z linii Magnetic pozwalają bowiem na przyczepianie do powierzchni ściany magnesów, co jest propozycją wartą uwagi do kuchni oraz pokoju dziecka i nastolatka. Ściana o magnetycznych właściwościach pozwala na stworzenie spersonalizowanej przestrzeni do przechowywania notatek, karteczek oraz innych akcesoriów bez konieczności umieszczania osobnej tablicy.

Innym, nie mniej ciekawym rozwiązaniem znajdującym się w ofercie Tikkurila, są farby tablicowe Liitu. Są to specjalne produkty, które tworzą na ścianie powierzchnię nadającą się do bezpośredniego pisania kredą. To świetna propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, która pozwala na stworzenie w wybranym pomieszczeniu specjalnego miejsca do zapisywania ważnych informacji. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, w których cała dostępna przestrzeń jest funkcjonalnie i modnie zarazem zorganizowana.

Similar Posts