Porady

Meble dziecięce dla chłopca – jaki temat przewodni wybrać?

Meble dziecięce dla chłopca – jaki temat przewodni wybrać?

Wybór mebli do pokoju dziecięcego – szczególnie dla chłopca może okazać się nie lada wyzwaniem, a dodatkowym problemem może stanowić temat przewodni sprzętu. Jakie meble będą odpowiednie? Czym się sugerować przy wyborze umeblowania?

Wybór mebli do pokoju dziecięcego – czym się sugerować?

Przede wszystkim jako rodzic powinieneś kierować się bezpieczeństwem dziecka, a dopiero potem własną wygodą, jednak bez problemu można obie cechy połączyć. Oto, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając meble dziecięce dla chłopca:

Materiał wykonania

Na rynku jest wiele dostępnych rodzajów mebli, które wykonane są z wytrzymałych i bezpiecznych materiałów. W wielu przypadkach głównym składnikiem sprzętów są płyty wiórowe laminowane – są one niewątpliwie jednym z lepszych materiałów. Mają one wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, a dodatkowo są uniwersalne i dają nieograniczone możliwości modyfikacji, które mogłyby być potrzebne w pokoju chłopca.

Kolorystyka mebli dziecięcych

Kolor mebli dziecięcych dla chłopca nie jest w oczach dziecka najważniejszy, ale warto pamiętać, że zawsze można dokupić ciekawe naklejki, które będzie można potem z łatwością ściągnąć. Jednak dla Ciebie jako rodzica kolorystyka mebli dla dzieci może być wyznacznikiem tego, na jaki czas meble pozostaną w użyciu bez potrzeby wymiany – wiesz przecież, że zarówno młodszy chłopiec, jak i już nastolatek mają inne gusta. Najlepiej sprawdzą się neutralne kolory drewna, ponieważ są zawsze na czasie i świetnie wkomponowują się w kolorystykę pokoju.

Wymiary umeblowania

Jest to kolejny punkt, dzięki któremu możesz ograniczyć wydatki na kolejne elementy wyposażenia. Odnosi się to głównie do łóżka dla dzieci, biurka oraz krzesła. O ile chłopiec nie jest już w wieku wymagającym łóżeczka ze szczebelkami, to możesz mu zafundować już łóżko o wymiarach 90 x 200 lub większe, jeśli chcesz. Kwestia biurka oraz krzesła jest o tyle komfortowa dla Ciebie, że większość z nich ma opcję regulacji. Jednak wybierając krzesło, warto pamiętać o regulowanym oparciu – wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko bólu pleców, nieprawidłowej postawy.

Dlaczego stylizacja pokoju dziecka jest ważna?

Pokój dla dziecka jest miejscem, gdzie spędza ono najwięcej czasu, gdzie bawi się, uczy, śpi. Specjalnie dla maluchów producenci tworzą czasami wręcz przesadzone mebelki, zabawki – z pewnością jest to forma zachęty dla dzieci, jednak wbrew pozorom w nadmiarze mogą one zaburzyć postrzeganie potrzeb przez samo dziecko. Oczywiście zakup stolika dziecięcego, kolorowego stoliczka do pokoju, rozkładanego namiotu z postaciami z bajek nie jest niczym złym, jednak w przypadku mebli takich jak szafy, biurka, czy łóżka dla dzieci nie warto przesadzać – jasne można kupić łóżko w kształcie samochodu, zamku itd., jednak należy uważać, aby takich nieco przerysowanych elementów w otoczeniu dziecka nie było zbyt dużo. Klasyczne meble dostosowane do potrzeb dziecka w zupełności wystarczą, a dodatkowo pomogą mu wejść w świat dorosłych.

Similar Posts