Porady

Brama garażowa roletowa, która sprawdzi się w każdym miejscu

Brama garażowa roletowa, która sprawdzi się w każdym miejscu

Na rynku znajdziesz różne rodzaje bram, które różni sposób otwierania i zamykania oraz rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Jaką zatem bramę wybrać i co wziąć pod uwagę przy kupnie bramy?

Gdzie sprawdzi się brama garażowa rolowana?

Jakie są zalety bram rolowanych? Taka brama rolowana sprawdzi się wszędzie tam gdzie jest mało dodatkowego miejsca, a przestrzeń jest ograniczona. Płaszcz bramy zwijany jest na wał przez co konstrukcja zajmuje niewiele miejsca. Bramy rolowane najczęściej montowane są w magazynach, halach lub warsztatach. Bramę rolowaną z powodzeniem możesz też zamontować do swojego domowego garażu, szczególnie jeśli masz małą działkę lub wjazd prosto z ulicy i musisz oszczędzać każdy centymetr.

Czy brama rolowana może być z drzwiami?

Brama rolowana wykonana jest z wąskich i bardzo mocnych aluminiowych lameli i swoim wyglądem przypomina roletę i w taki sam sposób się zwija. Bramy roletowe mają być przede wszystkim wytrzymałe i bezpieczne. Ze względu na technikę składania czyli zwijania pancerza na wał, w bramach rolowanych nie ma możliwości montażu drzwi.

Jakie zalety ma brama garażowa roletowa?

Bramy garażowe roletowe dzięki swojej konstrukcji zajmują mało miejsca poprzez jej montaż w skrzynce nad wjazdem do garażu pod sufitem. Na prowadnicach bram zamontowane są uszczelki szczotkowe, które stanowią zabezpieczenie przed kurzem, pyłem czy piaskiem. Do bramy rolowanej dedykowane są dwa rodzaje napędów: ręczny lub automatyczny. Napęd elektryczny w łatwy sposób pozwoli Ci otwierać i zamykać taką bramę, przez co komfort użytkowania jej obsługi na pewno wzrośnie. Drzwi bramy wyposażone są w antywłamaniowe blokady utrudniające podniesienie bramy w przypadku włamania. W momencie natrafienia na jakiekolwiek kłopoty z podniesieniem, brama wyposażona jest w system awaryjnego otwierania. Przy zakupie bramy salon sprzedaży daje możliwość wyboru koloru z palety RAL odpowiedniego do Twojego pomieszczenia. Ważną zaletą bramy rolowanej jest jej lekka konstrukcja.

Dlaczego warto wybrać bramy rolowane?

Bramy rolowane to produkty, które dzięki swojej budowie nie wymagają dodatkowego miejsca na podjeździe podczas otwierania, ponieważ działają jak klasyczne rolety. Bramy odporne są na działanie warunków atmosferycznych oraz dzięki zastosowanym materiałom odporne są na ścieranie. Możliwość zdalnego otwierania to kolejny plus bramy rolowanej. Dzięki swojej funkcjonalności i ergonomii brama rolowana to bardzo dobry wybór do Twojego garażu w szczególności jeśli jest on mały i potrzebujesz zaoszczędzić w nim miejsce.

Similar Posts