Projektowanie

Kuchnia z industrialną nutą

Kuchnia z industrialną nutą

Kuchnia, serce domu, miejsce spotkań całej rodziny, przyjmowania gości, miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Do jej aranżacji przywiązujemy wielką wagę, wybieramy meble kuchenne, akcesoria, sprzęty i dodatki. I przede wszystkim styl, w jakim ma być urządzona. Jednym z popularnym rozwiązań jest kuchnia z industrialnymi akcentami, ale wyraźnie zauważalnymi.

Kuchnia w stylu nawiązującym do poprzemysłowej przestrzeni powinna być otwarta na salon – ważne jest zachowanie wrażenia przestronności. Dobór odpowiednich materiałów i mebli kuchennych. Dodatki są tłem, ale pełnią równie ważną rolę łączącą całość, nadają również wnętrzu odpowiedni charakter. Kuchnie w industrialnym stylu są surowe i chłodne, nie każemy podoba się takie rozwiązanie. Jednak ciekawym pomysłem jest stworzenie aranżacji w wydaniu ocieplonego industrializmu.

Meble kuchenne w kuchni nie do końca industrialnej

Kuchnia industrialna to metal, chłód, połyskujące lub matowe powierzchnie przypominające lekko zaśniedziałe konstrukcje fabrycznych hal. Idealnym nawiązaniem do tego będą meble kuchenne wykończone w drewnie w szarościach lub czerniach. Tego rodzaju meble kuchenne warto zamówić na wymiar, w salonie meblowym, który daje możliwość doboru uchwytów, np. w Fabryce Mebli Stolkar. Dodatkowo ozdobione metalowymi uchwytami. Nad blatem roboczym warto powiesić relingi, na których będą powieszone kubki i inne akcesoria kuchenne. Ciepło drewnianych mebli kuchennych warto przełamać metalową szafką na kółkach, na której można poustawiać słoiki z metalowymi zakrętkami, wypełnione makaronem, kaszą, mąką, fasolą. Oprócz mebli kuchennych nawiązujących do industrialnych wnętrz warto dobrać stalowe sprzęty AGD bez zabudowy. Będą świetnie komponować się z meblami kuchennymi, a jednocześnie subtelnie nawiązywać do loftowej przestrzeni.

Ważna rola dodatków

Absolutnym hitem, nie tylko w stylu industrialnym, są ściany wykonane z betonu dekoracyjnego. Świetnie prezentuje się na jednej ze ścian, może być na ścianie nad blatem roboczym. Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu tego elementu, wybierzmy ścianę koło stołu. Oprócz ściany ważny jest dobór dodatków, metalowe donice, wypełnione świeżymi ziołami, roleta zamiast firanki, drewniany stół zestawiony z metalowymi krzesłami i oświetlenie w metalowych oprawach.

Similar Posts