Porady

Jakie zalety posiada prześcieradło z gumką?

Prześcieradło z gumką sposobem na zdrowy sen

Zdrowy sen nie tylko wpływa korzystnie na funkcje poznawcze, w tym pamięć i logiczne myślenie, ale też zapewnia prawidłową pracę systemu odpornościowego. Ponadto wykazuje działanie neuroprotekcyjne i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób otępiennych. Istnieje wiele powodów, dla których warto zadbać o wysoką jakość nocnego wypoczynku. Na jego przebieg wpływa m.in. materac do spania, pościel oraz prześcieradło. To ostatnie występuje w wielu wariantach. Różni się nie tylko rozmiarem i materiałem, ale też innymi detalami. Jakie zalety posiada prześcieradło z gumką i kiedy warto na nie postawić?

 

Tradycyjne prześcieradła wciąż można spotkać w sklepach, ale dużo większą popularnością cieszy się wariant z gumką. Klienci cenią sobie wygodę i komfort użytkowania. Popularne prześcieradło z gumką 160×200 pozwala uniknąć wielu niedogodności, gdyż odpowiednio dopasowane, nie zsuwa się w nocy na podłogę. Pozostaje idealnie napięte, zapewniając najwyższą jakość snu.

 

Klasyczne prześcieradło, które przez długie lata pozostawało jedyną dostępną opcją, dość często zwija się podczas przewracania z boku na bok. Przy wersji z gumką wspomniany problem nie występuje, co pozwala uniknąć nierównomiernego rozkładu materiału. Jego nadmiar zebrany w jednym miejscu może ugniatać ciało, powodując nocne wybudzanie. Prześcieradła z gumką nie stwarzają tego rodzaju niedogodności.

 

Łatwe i szybkie rozkładanie prześcieradła

Zdolności manualne odgrywają kluczową rolę przy korzystaniu z klasycznych prześcieradeł. Trzeba umieć je tak rozścielić i włożyć nadmiar materiału pod materac, aby całość prezentowała się estetycznie. Wymaga to ogromnej cierpliwości i sporego nakładu czasu. Ponadto tę czynność należy często powtarzać, ponieważ w nocy prześcieradło bez gumki przemieszcza się podczas zmiany pozycji leżącej.

 

Prześcieradła z gumką – pewniejsze zabezpieczenie materaca przed zabrudzeniem

Materac do spania zazwyczaj stanowi poważny wydatek w domowym budżecie, który ponosi się raz na kilka lat. Warto zabezpieczyć go przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Dobrze dobrane prześcieradła z gumką pozostają idealnie naprężone, dlatego nie zsuwają się i dobrze chronią materac.

 

Prześcieradło z gumką MIŚ czy bawełniane? Na jaki materiał warto postawić?

Prześcieradło bawełniane z gumką posiada spore grono zwolenników, można je wyprać w wysokiej temperaturze, co ogranicza namnażanie roztoczy, bakterii i pleśni. Pozostaje przewiewne i przyjemne dla skóry.

 

Osoby, które poszukują elastycznych i wytrzymałych mechanicznie tekstyliów sypialnianych, powinny zwrócić uwagę na prześcieradło jersey z gumką. Tworzą je cienkie włókna bawełniane.

 

Prześcieradło z gumką MIŚ posiada wiele zalet. Umożliwia prawidłową cyrkulację powietrza, dlatego zapobiega poceniu się. Świetnie sprawdza się u alergików, gdyż stwarza nieprzyjazne warunki dla rozwoju roztoczy, bakterii i pleśni. Ponadto prześcieradło z mikrofibry z gumką doskonale znosi częste pranie, nawet po dłuższej eksploatacji wygląda jak nowe.

 

Przed zakupem prześcieradła z gumką należy dokładnie zmierzyć materac i zapoznać się ze specyfikacją produktu.

 

Similar Posts