Porady

Jakie okna wybrać: dwu czy trzyszybowe?

Jakie okna wybrać: dwu czy trzyszybowe

Podczas wybierania okien inwestorzy powinni brać pod uwagę nie tylko ich rodzaj, wielkość czy materiał wykonania, lecz również to, z ilu będą się składały szyb. Powszechnie nabywane są okna dwuszybowe, lecz z roku na rok coraz popularniejsze stają się odmiany zbudowane z trzech szyb. Każdy kupujący nowe okna powinien wiedzieć, jakie są zalety, ale i wady obu tych rozwiązań konstrukcyjnych. Jakie okna wybrać i czym powinien się kierować inwestor?

Jakie są najważniejsze różnice?

Klienci rozważający zakupienie dwu lub trzyszybowych okien powinni w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy nimi. Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą różnicą jest energooszczędność. Pod tym względem bezapelacyjnie lepiej wypadają okna trzyszybowe, które doskonale zatrzymują ciepło w czasie zimy, co rzecz jasna ogranicza zużycie energii potrzebnej do ogrzania wnętrza. Z drugiej strony w lecie zapobiegają przed dostawaniem się z zewnątrz gorącego powietrza, co pozwala utrzymać w domu niższą temperaturę.

Inną bardzo ważną różnicą między tymi dwoma rodzajami okien jest stopień przepuszczalności światła. W tym wypadku wyraźnie lepiej prezentują się okna dwuszybowe, które z powodu mniejszej ilości szyby przepuszczają więcej promieni słonecznych, dzięki czemu wnętrze jest jaśniejsze. Jeśli inwestorzy zdecydują się na dwuszybowe okna aluminiowe Łódź, mogą liczyć na mocne, ładne i przepuszczające wiele światła okna.

Gdzie należy stosować okna dwuszybowe i trzyszybowe?

Istniejące różnice pomiędzy oknami zbudowanymi z dwóch i trzech szyb sprawiają, że oba te rozwiązania powinny być stosowane w innych pomieszczeniach. Z racji tego, że okna dwuszybowe gorzej radzą sobie z izolacją cieplną, powinny być używane w pomieszczeniach zwykle nieogrzewanych, czyli:

  • garażu,
  • piwnicy,
  • budynkach gospodarczych.

W pomieszczeniach mieszkalnych, które powinny cechować się wysokim stopniem energooszczędności, najlepiej stosować trzyszybowe okna drewniane Łódź. Nie tylko będą one zapewniały lepszą izolację cieplną, lecz dodatkowo przekładać się będą na ograniczenie hałasów zza okna.

Artykuł sponsorowany.

Similar Posts