Porady

Jak zamontować nasze rolety?

Jak zamontować nasze rolety?

Jak zamontować naszą roletę opowiemy ci o tym krok po kroku.

Rolety które są materiałowe można przyczepić do naszego skrzydła okiennego lub do ramy. Najczęściej wybierane są rolety z montażem do skrzydła okiennego. Jak można zamontować rolety wewnętrzne opowiemy teraz dla was krok po kroku. Najpierw należy rozpakować wszystkie elementy które mamy w pudełku od rolety, potem należy dosunąć kasetę do góry gdzie znajduje się wnęka przybyszowa i ustawić kasetę na poziomie. Wywiercamy do tego akurat cztery otwory. W naszej paczce dołączono wkręty więc dzięki wkrętów przykręcamy kasetę śrubokrętem bądź wiertarką. Zakładamy pokrzywy na kasetę rolety, Przed założeniem tej niby pokrzywy od strony jednak łańcuszka należy go rozpiąć i przełożyć go przez otwór naszej zamontowanej pokrzywy.

Potem należy nakleić prowadnice rolety, wycieramy jednak dokładnie listwy, Teraz dobra rada ponieważ warto przemyć to za pomocą zamoczonej szmatki w acetonie lub spirytusie. Po zdjęciu przez nas taśmy zabezpieczającą wszystko naklejamy je do obu listewek przybyszowych. Ustawiamy  aby górne i dolne wkłady zawijania, mocuj jednak na samym początku dolny wkład, pamiętaj że nie może się on opierać o naszą listewkę przybyszową. Powinien jednak zatrzymać się na równi z naszą kasetą, górną część zamontuj jednak już przed założeniem kasety. Uchwyt łańcuszka  należy zamontować ok 10 centymetrów od jego dolnego końca. Zamontowane łańcuszki przez nas nie mogą koligować się z zamontowanymi uchwytami. Można także zobaczyć krok po kroku na filmie aby zobaczyć dokładnie co i jak i nie mieć z tym montażem żadnego problemu. Nie zapomnijmy że są również inne rodzaje rolet które inaczej możemy montować.

Jak czyścic nasze rolety okien

Materiałowe rolety okienne coraz bardziej stają się popularniejsze. Należy jednak dbać o nie aby wyglądały tak samo jak przy naszym zakupie. Podstawą pielęgnacji rolet jest jej regularność by nie dopuścić do zbyt dużych zabrudzeń które są na naszej rolecie. Należy je systematycznie odkurzać. Najlepiej robić to odkurzaczem gdy siła ssania będzie delikatna, jednak należy do tego używać czystej końcówki. Jeżeli warstwa kurzu na naszej rolecie nie jest taka wielka należy zamiast odkurzacza zabrać specjalny wałek który umożliwi nam zebranie kurzu poprzez klejącą warstwę. Można także do tego użyć lekko zamoczoną szmatkę. Pamiętajmy jednak aby nie wylewać sporej ilości wody na naszą kasetę.

Odkurzanie naszej rolety odkurzaczem może być jedyną czynnością do pielęgnacji która będzie bezpieczniejsza niż inne z wymienionych. Jednak gdy mamy dużą plamę na naszej rolecie nie należy brać na to mokrej ścierki ponieważ plama może się powiększyć. Pamiętajmy że gdy będzie świecić słońce przez naszą roletę będzie widać jakiekolwiek plamy. Gdy chcemy już zmyć cokolwiek gdy jest na naszej rolecie wybierz mydło lub płyn do naczyń gdy te detergenty nie uszkodzą naszego materiału z którego jest wykonana roleta. Osuszyć należy poprzez suchą i chłonną szmatkę, następnie pozostawić wszystko rozwinięte.

 

Similar Posts