Projektowanie

Jak zaaranżować salon z narożnikiem z funkcją spania? Praktyczne porady ekspertów

salon z narożnikiem z funkcją spania

Nie w każdym mieszkaniu istnieje możliwość zaaranżowania osobnej sypialni. W kawalerkach oraz w rodzinnych mieszkaniach rolę sypialni często musi pełnić salon. W dwufunkcyjnych pokojach dziennych doskonale sprawdzają się narożniki z funkcją spania. Eksperci radzą, jak urządzić salon z rozkładanym narożnikiem, by wnętrze było komfortowe i stylowe.

Podziel pomieszczenie na strefy funkcjonalne

W przypadku salonu otwartego na kuchnię i jadalnię, miejsce przeznaczone do spania warto w subtelny sposób oddzielić od pozostałych stref pomieszczenia. Tym sposobem zapewnisz sobie większe poczucie intymności po zmroku oraz stworzysz nastrojową, sprzyjającą zasypianiu atmosferę. Co więcej, Twój salon wyda się przestronniejszy i bardziej uporządkowany. Do wyboru pozostają różnorodne rozwiązania mobilne i ciekawe zabiegi aranżacyjne. Możesz skorzystać z parawanu, zamontować drzwi przesuwne, zawiesić zasłonę czy wstawić do wnętrza dodatkowy mebel, np. regał bez tylnej ścianki.

Obejrzyj nowoczesne narożniki z funkcją spania i wybierz ten idealny

W salonie pełniącym funkcję sypialni nie może zabraknąć ergonomicznego i stylowego mebla do spania. Szczególnie polecamy nowoczesne narożniki z funkcją spania codziennego. Są one wytrzymałe oraz bezproblemowe w rozkładaniu i składaniu. Eleganckie narożniki z funkcją spania za dnia odgrywają rolę efektownego i wygodnego wypoczynku, a po zmroku dają się łatwo zamienić w pełnoprawne łóżko.

Zwróć uwagę na solidność i płynność działania mechanizmu rozkładania. Warto udać się do dobrego sklepu meblowego i osobiście potestować różne opcje. Rodzaj automatu wpływa m.in. na to, czy rogówkę trzeba odsuwać od ściany w celu jej rozłożenia. Koniecznie sprawdź wymiary i komfort powierzchni spania. Podobnie, jak materac w tradycyjnym łóżku, powinna być odpowiednio duża, stabilna i sprężysta. Świetnie sprawdzają się modele ze stelażem włoskim, z dwuosobowym materacem. Tego typu narożniki z funkcją spania znajdziesz na: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/narozniki/funkcja-spania.

W kwestii designu kieruj się swoimi indywidualnymi preferencjami i potrzebami oraz ogólnym wystrojem salonu. W sklepach meblowych znajdziesz zarówno proste, budżetowe modele, jak również luksusowe narożniki z funkcją spania z półki premium.

Znajdź najlepsze miejsce na narożnik z funkcją spania

Gdy masz już wybrany idealny narożnik, czas znaleźć dobry pomysł na jego wkomponowanie w aranżację pokoju dziennego. Zastanów się, czy chcesz dosunąć mebel do ściany, oszczędzając przestrzeń, czy wolisz wyeksponować go w centrum salonu. Szukając najlepszej lokalizacji, weź pod uwagę, czy w pomieszczeniu znajdują się telewizor, kominek, aneks kuchenny oraz/ lub balkon.

Narożnik nie może utrudniać poruszania się po pomieszczeniu, korzystania z funkcjonalności poszczególnych urządzeń, otwierania okien i drzwi balkonowych itp. Jeśli Twój wybór padł na model rozkładany do przodu, nie ustawiaj przed narożnikiem zbyt wielu mebli i dodatków. Ich codzienne przesuwanie szybko stanie się uciążliwe. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej wygodzie rozkładania i składania rogówki, upewnij się, że nie będzie trzeba odsuwać mebla od ściany, by skorzystać z funkcji spania. I nie przejmuj się, gdy pierwotnie zakładane położenie narożnika okaże się niezbyt praktyczne. Czasem trzeba potestować różne ustawienia, by znaleźć to perfekcyjne.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania typu SMART, która znacząco ułatwia rozkładanie mebla.

W wielu mieszkaniach salon wieczorami pełni rolę sypialni. Aby dwufunkcyjny pokój dzienny był w pełni komfortowy i nie stracił na atrakcyjności, warto wstawić do niego elegancki narożnik z funkcją spania codziennego. Mamy nadzieję, że przedstawione w artykule wskazówki pomogą Ci w urządzeniu praktycznej i stylowej, dopasowanej do Twoich potrzeb przestrzeni.

Artykuł promocyjny.

Similar Posts