Porady

Jak wybrać meble w stylu skandynawskim? Co oferuje salon meblowy?

Jak wybrać meble w stylu skandynawskim? Co oferuje salon meblowy?

Styl skandynawski nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością. Jest bardzo uniwersalny, uporządkowany, a jednocześnie pełen ciepła. Sprawdzi się zarówno na dużych przestrzeniach, jak i w niewielkich wnętrzach, na przykład w mieszkaniu w bloku o ograniczonym metrażu. Co więcej, ten klimat możesz przenieść także na zewnątrz – skandynawskie meble ogrodowe to również znakomity pomysł. Podpowiadamy, czym warto się inspirować, sprawdzając, co oferuje salon meblowy Warszawa Domoteka.

1. Narożniki lub sofy w stylu skandynawskim

2. Komody w stylu skandi

3. Sen jak w Skandynawii – pomysł na sypialnię

4. Styl skandynawski a meble ogrodowe

Jeżeli chodzi o sklep meblowy Warszawa daje wiele możliwości wyboru. Zdecydowanie warto zweryfikować, co salon mebli skandynawskich Warszawa Domoteka ma do zaoferowania. W naszej ofercie znajdziesz sofy idealne do błogiego relaksu, szafy, dzięki którym zapanujesz nad zgromadzonymi przedmiotami oraz wygodne łóżka. Sprawdź, czym się wyróżniają.

Narożnik lub sofa w stylu skandynawskim

Bezsprzecznie to właśnie narożnik lub sofa – czasami w zestawie z parą foteli – stanowią najmocniejszy punkt salonu, zwłaszcza, gdy jest to pokój niewielki. Co ważne: przestrzeń dzienna z natury rzeczy ma charakter wielofunkcyjny i jest intensywnie użytkowana zarówno przez domowników, jak i gości. Oznacza to, że strefa relaksu musi być nie tylko efektowna, ale również bardzo wygodna. Meble w stylu skandynawskim sprawdzą się w tej roli idealnie.

Wybierz narożnik lub sofę dopasowane wielkością do dostępnej przestrzeni oraz liczby osób, które będą z mebla korzystały. To ważne, zwłaszcza, gdy zamierzasz ustawić obok mebli wypoczynkowych stolik lub stoliki. Sofy i kanapy skandynawskie są proste w formie, często ustawione na wyższych, drewnianych nóżkach. Delikatny, jasny kolor tapicerki zaprasza do wypoczynku, a jednocześnie nie dominuje aranżacji. Cechą charakterystyczną są także wygodne oparcia i miękkie poduchy.

Komody w stylu skandi

Skandynawskie wnętrze jest uporządkowane, dlatego bardzo ważnym elementem wyposażenia będą tu szafy i komody. Możesz ustawić je w salonie, sypialni czy przedpokoju.

Komody skandynawskie są eleganckie, nie przytłaczające, proste. Możesz zdecydować się albo na wariant klasyczny, albo też bardziej nowoczesne i uniwersalne stylistycznie meble białe.

Sen jak w Skandynawii – pomysł na sypialnię

Także w sypialni styl skandynawski bazuje na minimalizmie, prostocie i jasnych barwach. Wybierz duże łóżko z jasną lub drewnianą ramą, a następnie dopełnij je ciekawą narzutą – może stanowić ona kolorowe przełamanie! – i obowiązkowymi poduchami. Taka aranżacja sprzyja relaksowi. Chodzi nie tylko o efektywny nocny wypoczynek, ale również popołudnia spędzone na ulubionej lekturze czy przyjemnym czasie we dwoje.

Styl skandynawski a meble ogrodowe

Styl skandynawski to nie tylko wnętrza. Trend ten doskonale adaptuje się również na zewnątrz domu: na tarasie, balkonie, w altanie czy ogrodzie. Nie zapomnij, że nurt wyrasta ze ścisłego związku z przyrodą, dlatego takie otoczenie jest dla niego wręcz oczywiste.

Wybierając meble ogrodowe, stawiaj na najbardziej charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego: proste linie, naturalne materiały, łagodne barwy: głównie w tonacji bieli, szarości, beży i piasku. Aranżację możesz dopełnić zielenią, fioletem czy pomarańczowym. Wykorzystaj moc dodatków: doskonałym dopełnieniem ławki czy huśtawki staną się miękkie poduchy czy pledy, które umilą wiosenne i letnie wieczory spędzane na zewnątrz.

Similar Posts