Porady

Jak urządzić pokój dziewczynki? 3 najlepsze propozycje

Jak urządzić pokój dziewczynki? 3 najlepsze propozycje

Aranżacja pokoju małej dziewczynki to spore wyzwanie. Łatwo przesadzić ze zbyt cukierkowymi akcentami. Pokój dla dziewczynki powinien być komfortowym miejscem, które pozwoli dziecku na swobodną zabawę i zapewni mu prawidłowy rozwój. Jak znaleźć złoty środek, dzięki któremu twoja pociecha zyska funkcjonalny, a jednocześnie uroczy pokoik? Podpowiadamy w naszym artykule. 

 

Dywan dziecięcy – niezbędny element wyposażenia

Bardzo ważnym – zarówno z punktu widzenia aranżacji, jak rozwoju dziecka – jest dywan dziecięcy. Dzieci potrzebują miejsca do zabawy, ponieważ w wieku kilku lat większość czasu spędzają po prostu na podłodze.

 

Taka aktywność jest zresztą bardzo ważna dla ich rozwoju. Barwny dywan, opatrzony oczywiście odpowiednimi certyfikatami (na przykład certyfikat Oeko-Tex) i bezpieczny, zachęca do zabawy i odkrywania świata. 

 

Wybierając dywan, warto decydować się na modele z krótkim (ale miękkim) runem, co zapobiegnie potknięciu się dziecka. Taki dywan łatwo również utrzymać w czystości. Produkt powinien posiadać antypoślizgowy spód. 

 

Jak zaaranżować pokój dziewczynki, wykorzystując do tego dywan (kolorowy, jednobarwny lub z ulubionym motywem dziecka)? Podpowiadamy poniżej.

Motyw przewodni: jednorożce

Jak powszechnie wiadomo – dziewczynki uwielbiają jednorożce. Warto umieścić w pokoju uroczy dywan, przedstawiający magicznego jednorożca (na przykład różowego na szarym tle). Jeśli twoja córeczka lubi ten motyw, to z łatwością urządzisz jej wymarzony pokoik. Na rynku dostępnych jest wiele dekoracji, nawiązujących do jednorożców (pościel, maskotki, figurki, naklejki ścienne itp.). Najlepiej wybierać stonowane kolory (jeśli róż, to delikatny pudrowy, szarość, biel). Niech piękny dywan gra pierwsze skrzypce w tej bajkowej aranżacji. 

 

Pokój jak plac zabaw

Jeśli twoją dziewczynkę wprost rozsadza energia, to musisz jej zapewnić odpowiednią przestrzeń do zabawy. Warto zwrócić uwagę na dywany z kolekcji Play, przedstawiające na przykład grę w klasy. Taki kolorowy dywan zachęca do aktywności, a ponadto stanowi mocny punkt aranżacji pokoju. Pozostałe elementy wystroju i dekoracje mogą nawiązywać do popularnych zabaw podwórkowych. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę ścian, to wybierz jeden kolor przewodni, aby uzyskać harmonię (kolor ten powinien dominować na dywanie). 

 

Kosmiczny pokoik

Zainteresowanie kosmosem nie jest zarezerwowane wyłącznie dla chłopców! Dziewczynki również interesują się astronomią i przestrzenią kosmiczną. Idealnie sprawdzi się dywan, ukazują Drogę Mleczną lub dryfujący na czarnym tle statek kosmiczny. Na ścianach lub suficie można umieścić fosforyzujące gwiazdki. Przy łóżku postaw zaś projektor, który nocą zamieni pokój w prawdziwą gwiezdną krainę. Ściany możesz pomalować na niebiesko.

Similar Posts