Porady

Inteligentny dom – Co to jest HEMS?

Wyobraź sobie, że podczas Twojej nieobecności w domu odkurzacz sam sprząta? Albo, że temperatura dopasowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu i na zewnątrz bez Twojej ingerencji? Co więcej, po przyjściu do domu robi się przyjemnie ciepło, a światło podąża za Tobą z pokoju do pokoju? To tylko kilka z wielu udogodnień, jakie czekają na Ciebie, jeśli zdecydujesz się zainwestować w inteligentny dom. Smart rozwiązania są na wyciągnięcie ręki, wystarczy dostosować je do swoich potrzeb.

Inteligentny dom – komfort i bezpieczeństwo

Wygodne  i eleganckie meble oraz atrakcyjny dekor to nie wszystko. Aby stworzyć miejsce, w którym mieszka się przytulnie i bezpiecznie, koniecznie trzeba zadbać także o komfort codziennego użytkowania. Inteligentny dom może dać Ci naprawdę wszystko to, co pozwoli Ci to osiągnąć. Jak to możliwe? Dzięki nowoczesnym technologiom i systemom dom może przystosować się do Twoich potrzeb. Wszystkie urządzenia domowe połączone w jedną wspólnie zarządzaną sieć działają bez zastrzeżeń. Ich praca jest stale monitorowana, a użytkownik ma wgląd  w statystyki i analizy. Na ich podstawie można ustawić system tak, aby w pełni odpowiadał wymaganiom każdego domownika. Nie musisz włączać i wyłączać sprzętów domowych każdego z osobna, ale zrobisz to szybko za pomocą jednego guzika, aplikacji czy z pozycji panelu ściennego. Sterowanie domem jeszcze nigdy nie było tak proste.

Inteligentny dom to innowacyjny system HEMS

Inteligentne zarządzanie energią w Twoim domu i dążenie do o osiągnięcia wysokiej efektywności energetycznej to właśnie zadanie systemu HEMS (Home Energy Management System). Opiera się na technologii IoT (In­ter­net of Things). HEMS Zrobi dla Ciebie obliczenia, statystyki i na ich podstawie będzie kierował pracą urządzeń oraz instalacji w domu, aby koszty użytkowania były jak najmniejsze. Dzięki temu systemowi będziesz wiedzieć, kiedy i ile energii zużywa dane urządzenie. Wiedza ta pomoże Ci jeszcze lepiej kontrolować wydatki poprzez lepsze zarządzanie energią elektryczną.

Jak HEMS działa w praktyce? To m.in. zdalne włącznie ogrzewania, regulowanie temperatury w pomieszczeniach na podstawie aktualnych warunków cieplnych w środku i na zewnątrz. Inteligentny dom to także dostosowanie klimatyzacji do potrzeb domowników. Jeśli nie ma Cię w  domu chłodzenie zostanie wyłączone. Po Twoim przyjściu urządzenie włączy się ponownie, jeśli będzie taka potrzeba. Natomiast w czasie wykrycia braku prądu HEMS uruchamia awaryjne zasilanie z agregatu czy z paneli fotowoltaicznych. Wykrywanie dymu, czy gazu w pomieszczeniach dzięki czujnikom to również ważne zadanie systemu. Inteligentny  dom zapewni Ci wysoki poziom oszczędności, ale też bezpieczeństwo, co przełoży się na ekonomiczne i spokojne użytkowanie.

HEMS a sterowanie światłem i urządzeniami AGD

Stwórz sobie bezpieczną i wygodną strefę komfortu dzięki systemom kontroli światła, w jakie wyposażony jest inteligentny dom. Jeśli lubisz spędzać czas przed telewizorem, automatyka domowa pomoże Ci wykorzystać ten czas optymalnie. Wystarczy, że włączysz odbiornik TV, aby automatyczne rolety zaciągnęły się, a w pokoju przygasło światło. Stworzenie warunków panujących na sali kinowej pozwoli Ci lepiej wypocząć podczas oglądania ulubionego filmu, czy programu. Takie same warunki zapewni Ci inteligentny dom w  takcie relaksowania się z muzyką na słuchawkach w wygodnym fotelu. Zdalne sterowanie oświetleniem to także „podążanie światła” za domownikiem czy automatyczne wyłączanie światła w niektórych pomieszczeniach, np. w garażu. Inteligentny dom ubogaci każdą chwilę spędzaną w samotności lub z bliską osobą dzięki stałemu poszerzaniu strefy komfortu.

Inteligentny dom to także gniazdka smart

Jeśli lubisz zaczynać dzień od pysznej, aromatycznej kawy, ekspres podłączony do gniazdka smart sam ją dla Ciebie przygotuje. Bez wychodzenia z łóżka, czy z wygodnego fotela włączysz ekspres i zaczekasz na ulubiony napój. Dzięki inteligentnym gniazdkom włączysz ulubiona muzykę, nawet przed wejściem do domu. Po przekroczeniu progu przywita Cię nie tylko przyjemne ciepło, ale też ulubione dźwięki, które wprowadzą w klimat domowego ogniska. Gniazdka smart to także włączanie trybu nocnego, czyli wyłączanie o określonej porze sprzętów audio-video oraz kontrola oglądania przez dzieci telewizji. Inteligentny dom stworzy Ci jak najlepsze warunki mieszkaniowe już od samego rana, a Ty będziesz mieć więcej czasu dla siebie.

Warto zapoznać się z innymi udogodnieniami, jakie może dać innowacyjny system. Inteligentny dom spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wystarczy odpowiednio zaprogramować sprzęty i rozkoszować się klimatyczną i bezpieczną atmosferą każdego dnia.

Similar Posts