Porady

Czy można podłączyć płytę indukcyjną i piekarnik do siły ?

Czy można podłączyć płytę indukcyjną i piekarnik do siły ?

Urządzenia elektryczne, z których korzystamy na co dzień w naszych kuchniach to profesjonalne sprzęty, dzięki którym wszystkie prace przebiegają szybko i sprawnie. Dzisiaj w większości domów spotyka się właśnie płyty grzewcze elektryczne oraz piekarniki tego samego rodzaju. Jest to rozwiązanie dość ekonomiczne i energooszczędne. Trzeba pamiętać o tym, że amatorzy nie powinni zajmować się podłączaniem urządzeń grzewczych do instalacji elektrycznej, ponieważ jest to niezwykle niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego.

Tylko profesjonalne podłączenie płyty indukcyjnej zapewnia pełne bezpieczeństwo i komfort. Specjalista zajmie się nie tylko instalacją sprzętu, ale będzie wiedział również, czy płytę indukcyjną i piekarnik można podłączyć do siły, w jaki sposób to zrobić i czy instalacja elektryczna jest w pełni sprawna.

Fachowe podłączenie płyty indukcyjnej przez elektryka

Jeśli potrzebujecie Państwo podłączenia sprzętu grzewczego do instalacji we Wrocławiu i okolicach, z pomocą przychodzi nasza profesjonalna firma. Elektryk zweryfikuje sprawność instalacji, sprawdzi dokładnie urządzenie i podpisze protokół podłączenia z klientem. Niezwykle istotne jest również podbicie karty gwarancyjnej przez naszego specjalistę. Dlaczego? Producenci niezwykle skrupulatnie podchodzą do kwestii gwarancji sprzedawanych przez siebie urządzeń. Ich wymaganiem jest podłączenie sprzętu przez osobę z uprawnieniami, która poświadczy to właśnie w karcie gwarancyjnej.

Trzeba wspomnieć tu również o kwestii ubezpieczenia mieszkania od różnych szkód i nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli okaże się, że piekarnik nie był podłączany profesjonalnie, żaden ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, pomimo corocznego opłacania bardzo wysokich rat.

Elektryk z uprawnieniami świadczący profesjonalne usługi

Nasza firma posiada bogate doświadczenie i zatrudnia jedynie wykwalifikowane osoby, posiadające odpowiednie uprawnienia. Nasz elektryk z Wrocławia bardzo skrupulatnie sprawdza stan zabezpieczeń przeciwporażeniowych w mieszkaniu, następnie weryfikuje stan instalacji elektrycznej, dokonuje właściwych pomiarów elektrycznych i sprawdza, czy zakupiony sprzęt jest na pewno sprawny i może bezpiecznie zostać podłączony do prądu. Bardzo ważne, aby podbił kartę gwarancyjną i spisał z klientem protokół, ponieważ dokumenty te stanowią dowód, że sprzęty zostały bezpiecznie podłączone i mogą sprawnie działać. Jeśli potrzebujecie Państwo więcej informacji lub szukacie kontaktu – na elektryk24wroclaw.pl, naszej oficjalnej stronie internetowej znajdziecie niezbędne informacje.

Nasz elektryk zajmuje się profesjonalnym podłączeniem:

  • płyt ceramicznych,
  • płyt indukcyjnych,
  • kuchni elektrycznych,
  • piekarników elektrycznych.

Dodatkowo możemy również dokonać okresowego przeglądu instalacji elektrycznej w mieszkaniu i jej modernizacji. Świadczymy kompleksowe usługi o szerokim zakresie, w tym pomiary elektryczne, które wykonujemy zawsze po podłączeniu płyty indukcyjnej do sieci elektrycznej.

Zasilanie dużego piekarnika kluczową sprawą

Duży piekarnik, podobnie jak płyta indukcyjna i każdy inny sprzęt AGD, może generować nie tylko stałe napięcie, ale także napięcie skokowe, które w przypadku kuchni może doprowadzić do wyrzucenia bezpieczników, czyli uruchomienia się zabezpieczeń antyprzepięciowych. Uniknięcie takiej sytuacji jest możliwe między innymi dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu z wyprzedzeniem rozmieszczenia przyłączy energetycznych w kuchni, a także uwzględnienie poboru mocy przez wszystkie sprzęty AGD.

Jeśli użytkownik posiada przyłącze gazowe i zamiast płyty indukcyjnej może korzystać z klasycznej kuchni gazowej, wtedy w oczywisty sposób bilans energetycznego zapotrzebowania w jego kuchni znacznie spadnie. Posiadamy duże doświadczenie we współpracy z firmami budowlanymi czy podwykonawcami z branży meblowej i stolarskiej, dzięki czemu możemy na etapie projektowym lub remontowym doradzać lub uczestniczyć w przebudowie przyłączy elektrycznych, skrzynek bezpiecznikowych itp. w lokalu mieszkalnym lub komercyjnym. Świadczymy swoje usługi na terenie Wrocławia i niezwłocznie po kontakcie telefonicznym lub mailowym jesteśmy w stanie przybyć na wskazane miejsce – także w celu usunięcia nagłej awarii czy usterki sprzętu elektrotechnicznego.

Elektryk z uprawnieniami może zaoszczędzić wielu wydatków

Jeśli jednak użytkownik kuchni zdecyduje sięgnąć po największe dostępne na rynku modele urządzeń AGD, a wszystkie one będą w dodatku zasilane wyłącznie energią elektryczną – wtedy zwykłe gniazdka elektryczne i pojedynczy obwód zasilający dla całego pomieszczenia, może okazać się problematyczne. Zawsze w takich wypadkach podłączenie płyty indukcyjnej przez elektryka i sprawdzenie stanu instalacji oraz skrzynki bezpiecznikowej jest kluczowe – zarówno dla uniknięcia niespodziewanych przepięć i utraty zasilania, jak i dla wyeliminowania ryzyka pożaru.

Jeśli dwa lub trzy urządzenia, jak chociażby płyta indukcyjna, piekarnik i zmywarka, mają być podłączone w jednym miejscu w kuchni, warto zaprojektować w tym miejscu siłę, która umożliwia bezpieczne uziemienie oraz osobne fazy. W ten sposób urządzenia nie rywalizują ze sobą o moc i nie generują nagłych skoków napięcia – są niemalże całkowicie odporne na przepięcia, a przez to awarie. Korzystając z usług naszych elektryków z uprawnieniami, minimalizujesz ryzyko pożarowe do minimum i jednocześnie unikasz przyszłych wydatków na kosztowne usuwanie awarii czy szkody.

Similar Posts