Porady

Jak wybrać porządny alarm do domu jednorodzinnego?

alarm do domu jednorodzinnego

Zastanawiasz się, jak zadbać o bezpieczeństwo w domu? Poza systemem monitoringu warto rozważyć montaż bezawaryjnego alarmu do domu. Urządzenie wykrywa i sygnalizuje próbę wejścia intruza do obiektu. W momencie stwierdzenia ruchu system błyskawicznie uruchamia alarm i informuje właściciela o zagrożeniu. Dzięki temu zapewnia on poczucie bezpieczeństwa i pozwala na błyskawiczną reakcję. Sprawdź, jaki wybrać alarm do domu!

Czym kierować się przy wyborze alarmu do domu?

System alarmowy zdecydowanie zmniejsza ryzyko włamania. Może również posiadać zabezpieczenie przed pożarem, zalaniem i zaczadzeniem. Nowoczesna instalacja pozwala na zdalne kontrolowanie całym systemem. Dzięki temu sprawdzisz, co dzieje się w domu pod Twoją nieobecność. Aby alarm spełnił swoje zadanie, należy go dobrać do specyfiki nieruchomości. Pamiętaj, żeby jego instalację zlecić profesjonalistom. Zanim wybierzesz alarm do domu, zwróć uwagę na renomę producenta i opinie klientów. Sprawdź też, czy możesz liczyć na wsparcie techniczne i serwis. Dzięki temu zyskujesz pewność, że specjaliści szybko zareagują w przypadku awarii. Pamiętaj też o regularnym przeglądzie instalacji alarmowej. Systematyczna konserwacja przedłuża żywotność systemu.

Najlepsze alarmy do domu

Alarm przewodowy sprawdzi się w domu jednorodzinnym, warto jednak uwzględnić jego instalację na etapie budowy. Dzięki temu nie trzeba będzie kuć ścian, aby schować kable. Proponowany system wyróżnia się przystępną ceną i wysoką jakością.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, rozważ montaż alarmu bezprzewodowego. System składa się z:

  • czujek,
  • sygnalizatora,
  • transformatora,
  • akumulatora,
  • manipulatora,
  • centrali alarmowej,
  • modułu GSM.

Podstawowym elementem systemu alarmowego jest centrala. Odbiera ona sygnały z czujek, połączonych z nią za pomocą fal radiowych. W przypadku wykrycia niepokojącego zdarzenia centrala uruchamia sygnalizator dźwiękowy i świetlny. Oprócz tego wysyła ona powiadomienie zarówno do właściciela, jak i firmy ochroniarskiej. Centrala alarmowa może być sterowana za pomocą dedykowanej aplikacji, klawiatury manipulatora lub głosowo. Jeśli zdecydujemy się na system bezprzewodowy, zwróćmy uwagę, czy posiada wbudowany moduł GSM. Umożliwia on sterowanie przez telefon, weryfikację audio, czy wysyłanie komunikatów PUSH.

System alarmowy – na co zwrócić uwagę?

Podstawowy system sprawdzi się w niewielkim domu. Zazwyczaj składa się on z dwóch czujek, zamontowanych przy schodach i w przedpokoju. Umieść je jednak tak, aby włamywacz miał do nich utrudniony dostęp. Jeśli mamy dom piętrowy, wybierz system podzielony na strefy. Dzięki temu możesz zabezpieczyć tylko parter, z kolei poddasze, na którym znajdują się sypialnie, rozbroić. W ten sposób zyskujesz pewność, że żaden domownik nie wzbudzi alarmu. Nowoczesny system jest zintegrowany z funkcjami inteligentnego domu, takie jak zdalne sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i oświetleniem. Zwróć uwagę, czy możesz go łatwo rozbudować o czujniki i moduły. W ten sposób dopasujesz system do swoich aktualnych potrzeb.

Alarm do domu – garść wskazówek

Ile kosztuje alarm do domu? Cena w dużej mierze zależy od tego, czy wybraliśmy instalację bezprzewodową, czy przewodową. Oprócz tego ważna jest wielkość nieruchomości i liczba czujek zamontowanych w obiekcie. Jeśli system alarmowy ma spełniać dodatkowe funkcje, powinniśmy się liczyć z wyższą ceną. Pamiętaj też, żeby uwzględnić koszty montażu. Warto też zwrócić uwagę na głośność syreny. Wspomniany parametr jest wyrażany w decybelach. Aby syrena spełniła swoje zadanie, powinna być o 5-15 dB głośniejsza od otoczenia. Oprócz tego powinieneś sprawdzić zasięg urządzenia, zazwyczaj wynosi 10-30 m.  Syrena może wysyłać pojedyncze sygnały, dźwięk ciągły lub melodię. Ważną rolę odgrywa także częstotliwość dźwięku, najlepiej, żeby wynosiła 300-3000 Hz. Szukając alarmu do domu, weź pod uwagę stopień zagrożenia. Na ryzyko włamania wpływa lokalizacja, sąsiedztwo i wartość nieruchomości. Należy podkreślić, że konstrukcja budynku może ułatwiać lub utrudniać włamanie. Aby wybrać skuteczny system alarmowy, warto skorzystać z pomocy eksperta ze sklepu EC System.

Materiał sponsorowany.

Similar Posts