Dekoracje

Lekka jak piórko aranżacja, czyli fototapeta z dmuchawcami

fototapeta dmuchawce sypialnia

Gdy myślimy o kwiatowych wzorach w wystroju wnętrz, zazwyczaj mamy na myśli róże, słoneczniki, lawendę czy tulipany. Tymczasem im bardziej zaskakujący gatunek wybierzemy, żeby ozdobić mieszkanie, tym ciekawszy rezultat uda nam się uzyskać. Pójdźmy więc nietypową ścieżką i zafundujmy sobie aranżację z puchatymi dmuchawcami. Jest to propozycja o wiele bardziej efektowna, niż mogłoby się nam początkowo wydawać! 

Urok dmuchawców polega na ich wyjątkowej formie. Choć nie odznaczają się bogatą kolorystyką jak tulipany ani wymyślnymi kształtami płatków jak storczyki, idealne kule pierzastych nasion sprawiają, że nie można się nie zachwycać takimi roślinami! Czy jednak takie floralne przedstawienie w salonie czy sypialni spełni dekoracyjną funkcję? Zapytaliśmy o to eksperta z Redro.pl:

Dużo zależy od tego, jak będzie się prezentować taka fototapeta. Dmuchawce rzeczywiście nie odznaczają się spektakularną kolorystyką, dlatego ważne jest to, by ścienna dekoracja bazowała na ciekawym ujęciu. Świetnym przykładem są zdjęcia wykonane w bardzo dużym powiększeniu, które pozwalają nam spojrzeć w nietypowy sposób na tę roślinę, lub sielankowe pejzaże z łąką pokrytą puchatymi kulkami. Nawet czarno-biały wzór może całkowicie odmienić nasz dotychczasowy wystrój, jeśli będzie miał w sobie coś, co przyciąga wzrok. Przekonamy się o tym za chwilę, bo przygotowałem kilka aranżacyjnych propozycji.

Bardzo, bardzo blisko

fototapeta dmuchawiec makro

Makrofotografia to zupełnie wyjątkowy rodzaj fotografii, bo pozwala nam ujrzeć rzeczy z całkowicie innej perspektywy. Coś, co zazwyczaj umyka naszym oczom, teraz jest w pełni wyeksponowane i pokazane jak na świeczniku. Jeśli jesteśmy miłośnikami wyrazistych aranżacji oraz wnętrz, w których znajduje się jedna silna dominanta, to z pewnością przypadnie nam do gustu widziana w dużym powiększeniu fototapeta. Dmuchawce to niezwykłe rośliny. Ich pierzaste nasiona tworzą ażurową kulę, która przypomina małe dzieło sztuki. Dopiero na makrofotografii widać, jak spektakularna jest to forma. Wyobraźmy więc sobie, że takie floralne przedstawienie w dużym zbliżeniu udekoruje naszą ścianę. Możemy wówczas zrezygnować z jakichkolwiek innych ozdób.

Taka fototapeta to świetna propozycja do minimalistycznie urządzonego mieszkania. Makrofotografia jest z jednej strony bardzo wyrazista, a z drugiej oszczędna w wyrazie, dlatego idealnie uzupełni taką przestrzeń. Tym, nad czym musimy się zastanowić sięgając po taki wzór, jest z pewnością kwestia kolorystyczna. Pierzasta kula może być bowiem zaprezentowana na jasnym bądź ciemnym tle, dając tym samym zupełnie inny efekt. Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem, wówczas koniecznie postawmy na jasny wariant. – doradził nam ekspert.    

Sielanka na łące

fototapeta dmuchawce pole

Spędzanie czasu na łonie natury odpręża, zwłaszcza gdy możemy podziwiać malowniczy pejzaż. Za sprawą odpowiedniej fototapety wprowadzimy pod nasz dach spektakularny widok, który będzie cieszył nasze oczy każdego dnia. Jeśli chcemy rozkoszować się sielankową i beztroską atmosferą, sięgnijmy po widok polnej łąki usianej białymi kulkami dmuchawców. By uzyskać jak najlepszy efekt, błogi i kojący, postawmy na zdjęcie o zachodzie słońca, gdy ciepłe promienie podświetlają kwiaty i źdźbła trawy, nadając im wyjątkowej kolorystyki. Podobną jakość uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na wzór utrzymany w stylu retro o delikatnie prześwietlonej palecie barwnej. Wybrana przez specjalistę z Redro.pl propozycja ma jeszcze jedną istotną zaletę:

Jeśli doskwiera nam niewielki metraż, wówczas doskonałym rozwiązaniem okaże się przestrzenna fototapeta. Dmuchawce 3d ukazane na tle łąki to nie tylko bajeczny widok, ale także prosty sposób, by powiększyć optycznie kameralny pokój. Wrażenie głębi sprawi, że nasz salon otworzy się na niczym nieograniczoną przestrzeń. Choć realna wielkość pomieszczenia nie ulegnie zmianie, zupełnie inaczej będziemy postrzegać jego wymiary. 

Czarno na białym

fototapeta dmuchawiec grafika

Realistyczne wzory to jednak nie jedyna możliwość, jaka znajduje się na wyciągnięcie naszej ręki. Wróćmy jeszcze do rozwiązań, które będą pasować do nowoczesnych wnętrz. Proste, graficzne wizerunki dmuchawców pozwolą nam wprowadzić do wystroju floralny akcent, ale w taki sposób, by korespondował ze współczesnym stylem. Nietypowa forma tych kwiatów sprawia, że są one znakomitym źródłem inspiracji do tworzenia oryginalnych przedstawień. Mogłoby się wydawać, że w minimalistycznie urządzonym mieszkaniu nie sprawdzą się floralne ozdoby. Tymczasem właśnie takie wzory pozwolą nam przełamać nieco ascetyczny charakter przestrzeni. Umownie zaprezentowana sylwetka dmuchawca – łodyżka i ażurowa kula składająca się z pierzastych nasion – pozwoli nam ożywić nieco pustą przestrzeń. Wśród najczęściej wybieranych wzorów znajdują się białe kwiaty na czarnym lub czarne na białym tle, ale możemy wybrać także kompozycje na pudrowo-różowym lub niebieskim tle.

Ciekawym pomysłem jest także romantyczna w wydźwięku fototapeta. Dmuchawce do sypialni, które zamiast pierzastego zakończenia nasion mają czerwone serduszka, wprowadzą bardzo urokliwą atmosferę, idealną do wieczornego wypoczynku. – powiedział nam ekspert.    

Floralne wzory wcale nie muszą być banalne ani przewidywalne. Ich forma może zaskakiwać, jeśli tylko wiemy, na jakie rozwiązania warto się zdecydować. Ulotne dmuchawce, które zazwyczaj podziwiamy na łące, ozdobią teraz nasze mieszkanie, nadając mu wdzięku i zachwycającej lekkości.

Similar Posts