Porady

Lamele – nowoczesne rozwiązanie do każdego wnętrza

Wybór materiałów wykończeniowych do domowych wnętrz może przyprawić o ból głowy. Na szczęście istnieje rozwiązanie uniwersalne, które pasuje do niemal każdego stylu wykończeniowego, a jednocześnie jest funkcjonalne i proste. Lamele, bo o nich mowa, zyskują coraz większą grupę zwolenników. Sprawdź, dlaczego.

 

  1. Jak można wykorzystać lamele ścienne?
  2. Lamele drewniane, pionowe – niekonwencjonalne zastosowanie

 

Lamele ścienne i sufitowe to materiały o szerokim zastosowaniu, odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo dekoracyjne. Można nimi wykończyć wiele wnętrz i wykorzystać je zarówno na ścianie, jak i suficie, tworząc niebanalne, nietuzinkowe dekoracje.

Jak można wykorzystać lamele ścienne?

 

Lamele dekoracyjne to produkty, dzięki którym każde pomieszczenie zyska nowy, świeży wygląd. Lamelami można ozdobić ściany czy sufit nie tylko we wnętrzach w stylu skandynawskim czy vintage, w których dominują materiały naturalne, ale także w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych, a nawet industrialnych. Co więcej, są one łatwe w montażu – wystarczy przymocować je do pomalowanej ściany lub płyty laminowanej za pomocą kleju, i gotowe! Tak gustowne wykończenie ściany można wykonać samodzielnie, szybko i bez większego wysiłku.

Ciekawym rozwiązaniem, na które stawia coraz większa grupa architektów wnętrz, są lamele 3D z https://lameo.pl/. Za ich pomocą można wykończyć nieustawne wnęki czy miejsca, których nie da się zagospodarować w inny sposób. Projektanci wykorzystują lamele do udekorowania miejsc o nieregularnych wymiarach, np. przestrzeni pod schodami, a także tych, które powinny być jednocześnie funkcjonalne i dekoracyjne, np. ścianę pod wieszakami na kurtki w przedpokoju. Służą również do optycznego oddzielenia kuchni od salonu lub stworzenia nieprzesuwnej ścianki działowej. Dostępne rozwiązania ogranicza jedynie ludzka wyobraźnia.

Lamele drewniane, pionowe – niekonwencjonalne zastosowanie

Wykończenie wnętrza z użyciem lameli nie oznacza, że trzeba je zastosować na całej ścianie lub jako główny element jej wykończenia. Lamele fornirowane i laminowane sprawdzają się również jako praktyczny podkład, np. pod wieszaki na kubki do kuchni lub na kurtki do przedpokoju. Z powodzeniem można je wykorzystać jako niebanalne wezgłowie łóżka w sypialni, również tej dziecięcej. W pokoju nastolatka lamele dąb sprawdzą się jako substytut tablicy korkowej. W każdym z tych miejsc będą wyglądać perfekcyjnie i stworzą super efekt, niezależnie od tego, czy pokryją całą ścianę, czy zaledwie jej niewielką część.

Similar Posts