Porady

Aranżacja pomieszczenia z białą farbą – jak stworzyć spójne wnętrze?

Aranżacja pomieszczenia z białą farbą – jak stworzyć spójne wnętrze?

Choć paleta kolorystyczna farb do wnętrz jest ogromna i często niczym nie ograniczona to wciąż i od wielu lat jedną z najbardziej popularnych propozycji jest biel. To kolor uniwersalny i przede wszystkim ponadczasowy, a co więcej nigdy nie wychodzi z mody. Czy biała farba sprawdzi się wszędzie? A jeśli tak to jak zaaranżować z jej pomocą wnętrze?

Biała farba do ścian – skandynawski i rok i nowoczesny minimalizm

Białe wnętrza wciąż nie przestają być modne, a także ciągle zaskakują swoim minimalistycznym sznytem. Bielone ściany prawie zawsze prezentują się dobrze i trudno stworzyć z ich pomocą wnętrze, w których aranżacja nie będzie udana. To dzięki temu, wciąż wzrasta popularność tego koloru we wnętrzach, a co za tym idzie, mnóstwo osób decyduje się na połączenie bieli z intensywnym kolorem dodatków.

Białe ściany to kolor bezpieczny nie tylko z powodów aranżacyjnych. To przede wszystkim aktualnie bardzo dobrej jakości produkt, którym można odmalowywać różne powierzchnie. Dzięki właściwościom plamoodpornym oraz możliwości zmywania takich powłok, biel przez długi czas nie zmienia swojego pierwotnego wyglądu. Biała ściana prezentuje się dobrze przez długi czas.

Gdzie najczęściej stosuje się wykończenia białą farbą? Uwielbiają je wnętrza o charakterze skandynawskim, gdzie duże znaczenie odgrywają naturalność i umiłowanie do drewnianych mebli. W takim wnętrzu biel staje się tłem do rozgrywania późniejszych inscenizacji aranżacyjnych. Na białej farbie bardzo dobrze prezentują się obrazy w czarnej ramie oraz zielona roślinność. Co więcej, biel nie przeszkadza tu w żaden sposób, w tym, by zaakcentować najważniejsze szczegóły w wyposażeniu wnętrza. Jest wręcz idealnym podłożem do tego, by jeszcze lepiej podkreślić ich piękno.

Biel nieodzownie kojarzy się także z nowoczesnością, która uwielbia jej połączenia z kontrastową czernią. Modne i bardzo nowoczesne wnętrza uchodzą za dość minimalistyczne i urządzone z klasą. Dzięki białej farbie na ścianach, nie wprowadzamy do takiego wnętrza chaosu. Wszystko prezentuje się elegancko i spójnie, jakby harmonizowało z ogólną ideą wnętrza.

Jaką białą farbę wybrać, by spełniała nasze oczekiwania?

Tutaj na pierwszy plan wysuwa się jakość produktu. Wyłącznie farby dobrze zmywalne, a także plamoodporne, będą praktyczne podczas codziennego użytkowania. Z dobrej jakości białą farbą nie ma obaw o to, że plama po sosie lub po otarciach łap zwierząt domowych pozostanie na powierzchni. Dzięki temu, efekt wręcz higienicznie czystej, białej ściany utrzymuje się naprawdę długo.

Dobrej jakości białe farby, znajdziesz np. tutaj: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Farby-wewnetrzne/Farby-biale/c/b2c-white-paints

Sprawdź, jakiego produktu potrzebujesz? Czy lepiej sprawdzi się u Ciebie biała farba w macie, czy może zdecydowanie bardziej w połysku. Swój wybór dopasuj do indywidualnych preferencji wnętrza, a także dodatkowego wyposażenia.

Pamiętaj, że biała farba na ścianie może być połączona także z innymi modnymi kolorami. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj chociażby kolor żółty, czerwony czy też równie modny szary. Twórz aranżację, która na co dzień, będzie dodawała Ci nie tylko energii, ale również stanie się idealnym kompromisem pomiędzy modą, a praktycznym zastosowaniem.

Similar Posts