Budowa domu to dla wielu rodzin spełnienie marzeń o posiadaniu wygodnej przestrzeni do życia. W poszukiwaniach odpowiedniego projektu jednym z kluczowych czynników doboru, obok dopasowania do wymogów działki i funkcjonalnych oczekiwań mieszkańców, są koszty budowy. Przygotowując się do budowy i chcąc zracjonalizować wydatki, warto już na etapie wyboru projektu mieć na uwadze, że proste rozwiązania konstrukcyjne bryły i dachu sprzyjają ekonomicznej realizacji. W tym artykule przedstawiamy trzy projekty, które mogą być interesującym wyborem dla rodzin, planujących taką właśnie inwestycję.
Zmierzając prowadzić budowę w sposób ekonomiczny, oszczędności warto poszukiwać już na etapie wyboru projektu domu. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługują propozycje z kolekcji: gotowe projekty domów tanich w budowie, które powstają z myślą o optymalizacji wydatków. To w większości projekty domówo prostych bryłach z dachem dwuspadowym, które pozwalają zminimalizować koszty budowy, a także pozytywnie wpływają na sprawne tempo realizacji prac. Prezentowane w tym artykule projekty to propozycje z kolekcji Pracowni ARCHON+, które wraz z atutem ekonomicznej budowy, oferują rodzinie komfortowe i funkcjonalne wnętrza i jednocześnie zachwycają efektownym designem wykończenia. Rzeczywiste, aktualne na dany kwartał koszty budowy, można sprawdzić na stronie Pracowni. Są one prezentowane na kartach poszczególnych projektów, w formie skróconych zestawień z kosztorysów szczegółowych, bazujących na krajowych stawkach Sekocenbud.
„Dom w malinówkach 14”
Wyjątkowy dom z poddaszem użytkowym, który został zaprojektowany z myślą o idealnej harmonii pomiędzy funkcjonalnością a estetyką, z uwzględnieniem ekonomicznych kosztów budowy. Atrakcyjny wygląd prostej bryły podkreślono kompozycją tynków i drewnianej okładziny. Odpowiednie przeszklenia wprowadzają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Nad tarasem można zastosować nowoczesną pergolę i stworzyć pełną klimatu strefę wypoczynku. Na parterze rodzina ma do dyspozycji ustawną przestrzeń z otwartym planem części dziennej, w której salon swobodnie łączy się z jadalnią, a granicę kuchni można wizualnie wyznaczyć poprzez zabudowę z barkiem śniadaniowym. Program kuchni w tym projekcie uzupełnia spiżarnia. Atutem projektu jest także gabinet na parterze, który może służyć jako przestrzeń do pracy. Na komfortowym poddaszu znajdują się trzy przestronne sypialnie, w pełni wyposażona łazienka, pralnia oraz garderoba.
„Dom w aurorach 14 (E) OZE”
Prosta bryła i dwuspadowy dach to ważne atuty tego projektu, wpływające korzystnie na koszty oraz tempo realizacji inwestycji. Elewacja przyciąga spojrzenia lekką, stonowaną kolorystyką tynków oraz ciekawie zaakcentowaną strefą wejściową i linią okien. Antracytowe pokrycie dachu i stolarka w kolorze grafitowym dopełniają kompozycję. W projekcie przewidziano zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz pompy ciepła, jako źródła ogrzewania. Prezentowany dom z poddaszem użytkowym oferuje także jednostanowiskowy garaż, który od części mieszkalnej oddziela wiatrołap. Komfortowa strefa dzienna jest wspaniale doświetloną przestrzenią z szerokim otwarciem na przyległy taras. W jasnej i ustawnej kuchni można zaaranżować zabudowę z obszernym półwyspem, a znajdująca się tuż obok kuchni spiżarnia jest praktycznym, dodatkowym miejscem do przechowywania. Strefa nocna na poddaszu oferuje rodzinie trzy komfortowe sypialnie, każda z indywidualną garderobą, co sprzyja utrzymaniu porządku. Ponadto na poddaszu znajduje się duża łazienka oraz pralnia z dodatkowym miejscem do przechowywania.
„Dom w wisteriach 8”
Ten nowoczesny budynek z poddaszem użytkowym zasługuje na uwagę Inwestorów, poszukujących ekonomicznych w realizacji projektów domów z wejściem od południa. Piękno elewacji podkreśla połączenie tynków w kolorze bieli i lekkiej szarości oraz drewniana okładzina, zastosowana w akcentach. Zaprojektowany od strony ogrodu taras to komfortowe miejsce rodzinnego relaksu na świeżym powietrzu, nad którym klimatyczną przesłonę tworzy pergolą. Przesuwne przeszklenie płynnie łączy taras z salonem, w którym przed kominkiem można ustawić narożną sofę. Jadalnia została wyeksponowana w ramach części dziennej i zlokalizowana przy wysokim, narożnym oknie. W bezpośrednim sąsiedztwie mieści się kuchnia z funkcjonalną zabudową oraz wyspą, a przewidziana pod schodami spiżarnia uzupełnia powierzchnię do przechowywania. Na parterze rodzina ma także dodatkowy pokój z widokiem na ogród, łazienkę z prysznicem oraz kotłownię z funkcję pralni. Poddasze to strefa prywatna, zaprojektowano tutaj dużą sypialnię rodziców z garderobą, dwa pokoje dla dzieci oraz łazienkę z miejsce na pełne wyposażenie.
Więcej szczegółów na archon.pl