Meble

Hoker drewniany jako alternatywa dla tradycyjnego krzesła

Hoker drewniany jako alternatywa dla tradycyjnego krzesła

Kuchnia to serce każdego domu. Aby zapewniać domownikom komfort i wygodę, powinna być zaprojektowana tak, aby uwzględniać funkcjonalność, ergonomię i łatwość utrzymania w czystości. Nie bez znaczenia pozostaje również kuchenna stylistyka, obejmująca nowoczesne elementy przełamujące jej klasyczny charakter. Mowa oczywiście o hokerach drewnianych, które stanowią pomysłową alternatywę dla typowych krzeseł, która pozwoli wykreować praktyczną i zarazem przyciągającą spojrzenie przestrzeń do przygotowywania i spożywania posiłków.

Idealne hokery drewniane, czyli jakie?

Na początek wyjaśnijmy, co to w ogóle są hokery. Otóż, tym mianem określamy wysokie stołki, znane przede wszystkim z barów, które swoją uniwersalnością doskonale wkomponują się zarówno w styl klasyczny, jak i nowoczesny. Umiejscawiane przede wszystkim przy barku, wyspie lub wysokim blacie, oddzielającym kuchenne wyposażenie od salonu.

Wymiary

Dla zapewnienia atrakcyjnego wnętrza, nie wystarczy kupno hokera. Jego wybór nie może być przypadkowy. Istotne są bowiem wymiary, pozwalające w sposób komfortowy korzystać z jego dobrodziejstw. W standardowej postaci dostępne są stołki o wysokości około 100 cm, przy czym siedzisko zazwyczaj znajduje się na wysokości 70-80 cm. Między siedziskiem, a blatem powinno być około 30 cm wolnej przestrzeni na nogi. Niektóre hokery drewniane wyposażone są również w podpórkę na nogi. Ten mało widoczny detal ma jednak spore właściwości funkcjonalne, które docenią przede wszystkim dzieci i osoby o niskim wzroście. Ułatwi im bowiem siadanie, a także uchroni przed machaniem nogami kilka centymetrów nad ziemią. Wspomniana podpórka znajduje się zwykle 40 cm poniżej siedziska, a samo siedzisko powinno mieć 40 cm szerokości i wysokości.

Hokery drewniany, a wystrój wnętrz

Niektórzy, niewtajemniczeni w reguły projektowania wnętrz miłośnicy wysokich stołków, często zastanawiają się, czy ich kupno stanowi odpowiedni wybór dla posiadanego przez nich wnętrza. Jak się bowiem okazuje, nie ma takiej przestrzeni, w której ów krzesło nie stanowiłoby dobrej decyzji. Współcześnie projektowane modele są idealnym uzupełnieniem wielu aranżacji, zarówno tych urządzonych w minimalistycznym klimacie, jak i uduchowionych na klasyczną elegancję. Hoker drewniany może zaprezentować swój urok w rozmaitych stylizacjach, zarówno w tych, w których króluje prowansalskie lub angielskie wzornictwo, bazujące na elementach postarzanych i przecieranych, jak i typowo sielskich, nawiązujących do wystrojów rustykalnych. Na rynku spotkamy także modele będące odzwierciedleniem skandynawskiego „lagom”, eksponującego miłość do bycia blisko natury.

Artykuł powstał we współpracy z https://stolpluskrzesla.pl/c302-hokery-drewniane

Similar Posts